InvestPark Górski Bieg Niepodległości - BiegiGorskie.pl

InvestPark Górski Bieg Niepodległości

Gmina Nowa Ruda to znaczące miejsce na mapie polskich biegów górskich i wiele prestiżowych biegów odbywa się właśnie tutaj. Góry Sowie przyciągają najlepszych polskich biegaczy górskich, podobnie jak Karkonosze, Beskidy, Bieszczady czy Tatry. Sowiogórska Dycha, Półmaraton Sowiogórski, Górski Bieg Niepodległości oraz Bieg na Wielką Sowę (z tytułem najlepszego biegu alpejskiego w Polce) to cyklicznie organizowane w Górach Sowich imprezy, na które przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju, ale również z zagranicy.

Góry Sowie goszczą również najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie polskich biegów górskich – Finał Ligi Biegów Górskich Attiq, czyli doroczną sportową galę, która tradycyjnie kończy sezon i na której dekorowani są najlepsi zawodnicy w kraju. Gala połączona jest z jeszcze jednym biegiem – Półmaratonem Górskim „Orzeł”, który co roku odbywa się w Sokolcu – w tym roku 19 listopada. Najpierw jednak przyjdzie czas na Invest – Park 10. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach. Ta impreza startuje oczywiście 11 listopada o godzinie 11:00.

Listopadowe, świąteczne bieganie w Świerkach to niezwykle malownicza i widokowa trasa poprowadzona przez Wzgórza Włodzickie, które, między innymi dzięki temu biegowi, zostały krajoznawczo odkryte na nowo, stając się bardzo popularnym celem spacerów i wycieczek (również biegowych). Odbudowanie wieży widokowej na Górze Włodzickiej jeszcze tej popularności przysporzyło. I właśnie takie atrakcje czekają na tych wszystkich, którzy w jubileuszowym biegu w Świerkach wystartują.

Bieg ma 10 km, a jego trasa wiedzie przez rozległe, grzbietowe, widokowe polany, które gwarantują wspaniałe panoramy na wszystkie cztery strony świata. Warto będzie też oczywiście od czasu do czasu spojrzeć pod nogi, bo wygodna polna droga potrafi zamienić się nagle w krętą, wąską, pełną korzeni ścieżkę – przecież to wymagający górski bieg. Mimo radosnej, świątecznej atmosfery będzie również czas i miejsce na zaciętą sportową rywalizację – zwłaszcza, że to jedna z ostatnich okazji do zdobycia punktów w generalce Ligi Biegów Górskich Attiq.

Zapisy online jeszcze są dostępne i aby się zarejestrować, należy odwiedzić stronę pod poniższym linkiem:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6663?dark=0

Jeśli ktoś nie zdąży – będzie mógł się również zapisać w dniu zawodów. Październik zamykamy z liczbą pponad 250 zgłoszonych zawodniczek i zawodników!

Rok temu Invest – Park 9. Górski Bieg Niepodległości wygrał Jacek Sobas przed Radosławem Bońcem i Mariuszem Miśkiewiczem. Wśród pań najlepsza była Karolina Obstój przed Czeszką Martiną Holicką i Anną Lulis.

Baza zawodów znajdować się będzie w świetlicy wiejskiej w Świerkach, przy drodze Wałbrzych – Nowa Ruda – Kłodzko. Organizatorami są Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska i Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z Ludwikowic Kłodzkich.

film z ubiegłorocznego biegu:

Po więcej informacji zapraszamy na https://biegajwgorachsowich.pl oraz na https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*