Interferie RUN. Góry wołają!

Seria biegów Runner’s World Super Bieg wbiegła w góry i już w nich pozostanie. Do końca sezonu czekają nas już tylko czysto górskie edycje, a ostatnia z nich – izerska – była chyba strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o oczekiwania górskich biegaczy.

Sądząc po wrażeniach i relacjach z mety – to był po prostu dobry bieg. Półmaraton Interferie RUN ruszył w sobotę 11 czerwca o 11:00, a górska „dziesiątka” o 11:10. Bieg pojawił się w kalendarzu cyklu Runner’s World Super Bieg stosunkowo późno, a jego formuła odbiegała od schematu typowych zawodów biegowych, do jakich przyzwyczajeni są biegacze.

bornit

To miało być z założenia kolejne wyzwanie – i dla zawodników i dla organizatorów. Zawodnicy nie tylko startowali z miejsca oddalonego od linii mety, ale startowali z dwóch różnych miejsc, na dwóch dystansach i biegli z jednego miasta do drugiego – przez Góry Izerskie. Trasa głównego dystansu połączyła więc dwa hotele sieci Inteferie – biegacze wystartowali ze Szklarskiej Poręby, a miejscem startu był Interferie Sport Hotel Bornit.

int

Finiszowali w Świeradowie – Zdroju na terenie hotelu Inteferie Aquapark Sport. W pierwszym szeregu tuż przed startem stanęli nasi kadrowicze i olimpijczycy przebywający na zgrupowaniu w „Bornicie” – z Henrykiem Szostem na czele.

szost

Dystans 10 km zaczynał się na Rozdrożu Izerskim, a kończył również w Świeradowie, gdzie już od piątku działało miasteczko zawodów i biuro, a w sobotni ranek podstawione przez organizatorów autobusy rozwiozły zawodników na miejsca startów. Trasa „dziesiątki” była co prawda górska, ale jednocześnie szybka i zdradliwa – przez sporą część dystansu wiodła w dół.

int2

Półmaraton poprowadzony górskim izerskimi duktami zachwycał przestrzenią, widokami i wysoko postawił poprzeczkę jeśli chodzi o poziom trudności. Zawodnicy biegli więc w stronę Kopalni Kwarcu „Stanisław”, prze Rozdroże pod Cichą Równią i obierali kierunek na Świeradów na prawo od Hali Izerskiej, przebiegając skrajem Polany Izerskiej i pod Kozim Grzbietem.

int3

Końcówka obu dystansów to ostry zbieg do Świeradowa, a w momencie, w którym wydawało się, że to już koniec, czekał ostatni stromy podbieg do mety.

int12

W pakietach startowych tym razem czekały między innymi kolorowe, funkcjonalne kominy typu buff, a po biegu drzwi przed biegaczami otworzył park wodny gościnnego hotelu Interferie Aquapark Sport.

int4

Tuż po dekoracji, o godzinie 15:00 jeszcze jeden autobus zabrał wszystkich chętnych do Szklarskiej Poręby. Do zakończenia imprezy mieliśmy w Świeradowie wspaniały biegowy piknik, a atmosferę tworzyli oczywiście sami biegacze. Było ognisko, był wydawany na mecie makaron, piwo, napoje, DJ, który umilał czas muzyką, tuż za linią mety czekały owoce, ciastka, woda, izotonik.

int9

Organizatorzy przygotowali również minisesję zdjęciową na tle sporych rozmiarów okładki magazynu Runner’s World. Każdy mógł więc się poczuć jak gwiazda. Choćby przez chwilę 😉

int8

Półmaraton wygrał Jacek Jolibski z Jeleniej Góry, przed Sebastianem Grodeckim (KB Zdyszani Chocianów) i Waldemarem Ozgą z Lubina. Wśród kobiet pierwsze miejsce przypadło Magdalenie Masiewicz (Biegamdlazdrowia.pl, Jelenia Góra), drugie Jolancie Sergiejczuk (Inteferie Sport Hotele, Świeradów – Zdrój), a trzecie Katarzynie Lach – Papciak z Jawora. Na dystansie 10 km jako pierwszy samotnie finiszował Piotr Holly (Sportfuel.pl, Wałbrzych), drugi był Józef Szczurek (Rębiszów), a trzeci Robert Walkowiak (Modła, Ratownicy ZG Rudna).

int7

Pierwsza trójka kobiet: 1. Ewa Hofman (Interferie Sport Hotele, Świeradów – Zdrój), 2. Dominika Łabuda (Kamiennogórska Grupa Biegowa, Kamienna Góra), 3. Dominika Wyleżoł (Jelenia Góra, Biegamdlazdrowia.pl).

int10

Oprócz tego nagradzano oczywiście najlepsze zawodniczki i zawodników w kategoriach wiekowych, w klasyfikacji drużynowej i w dodatkowej klasyfikacji górników i hutników, związanej z jubileuszem 55 – lecia KGHM. Bieg odbył się bowiem przy wsparciu i pomocy KGHM, a także sieci Intreferie Sport Hotele i Gminy Świeradów.

1
Imprezę zorganizowała firma Grabek Promotion.

Rywalizacja w cyklu Runner’s World Super Bieg nabiera tempa. Przed nami kolejny start – już w najbliższą niedzielę, 19 czerwca II Wiślański Górski Półmaraton i Wiślańska 10.

Organizatorzy zapraszają więc na górskie bieganie tym razem do Wisły!

sb-stopka-2016-1

 

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te