III Bieg Na Wielką Sowę-zapowiedź

Dwa w jednym, czyli „Bieg na Wielką Sowę” i Mistrzostwa Polski w Weteranów w Biegu Górskim

Powoli zbliża się III „Bieg na Wielką Sowę”, w ramach którego rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Weteranów w Biegu Górskim. Warto pamiętać, że opłata startowa uiszczana do 31 maja br. to tylko 35,00 zł. Później będzie drożej. Ale dla przypomnienia – bieg odbędzie się 19 sierpnia br. w Ludwikowicach Kłodzkich. Start o godz. 11.00 z CRK „HARENDA”. W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymają m.in. pamiątkowe t-shirty i medal okolicznościowy.

Również bardzo atrakcyjnie zapowiada się Tombola, czyli losowanie nagród. Już w tej chwili oprócz 7 dniowej wycieczki na Lazurowe Wybrzeże7 pobytów weekendowych dla 2 osób w Górach Sowich oraz mnóstwo akcesoriów sportowych i odżywek firmy „Enervit”.

Wkrótce dojdą kolejni Partnerzy oferujący odzież sportową i kolejne pobyty weekendowe o czym poinformujemy Was na stronie biegu – www.wielkasowa.net. A więc prawie wszyscy coś wylosują.

Trasa biegu w stosunku do roku ubiegłego  pozostała bez zmian. Liczy 9,2 km przy przewyższeniu + 593 m – 123 m (tj.+/-716m, tj. 7,9%). Posiada dwie ściany płaczu” oraz „alpejską końcówkę”.

Wkrótce ogłosimy konkurs na oryginalne nazwy dla tych odcinków trasy. Co ważne, będą dwie odrębne klasyfikacje: III „Biegu na Wielką Sowę” i „Mistrzostw Polski Weteranów w Biegu Górskim”.

Zatem można pojawić sie na podium co najmniej 1 raz.

Atutem tego biegu jest atrakcyjna trasa i bardzo wielu widzów dopingujących zawodników, w tym ok. 200-300 osobowa grupa na mecie biegu.

Na szczycie Wielkiej Sowy, podobnie jak w ubiegłym roku będzie nagłośnienie, spiker, pomiar czasu, a więc widzowie będą na bieżąco informowani kto się zbliża do mety i kto ją przed chwilą przekroczył.

Wszystkie interesujące Was informacje dotyczące biegu znajdziecie na www.wielkasowa.ocom.pl oraz na stronie www.biegigorskie.pl.

Foto: A.Ząbczyńska i M.Swoboda

-> W poniższym linku znajdziecie filmową relację z biegu na Wielką Sowę z roku ubiegłego <-

Post navigation

1 Comment

  • W tym roku muszę wziąć udział! Może być ciężko po Skyrunning w Szwajcarii i Maratonie Karkonoskim, ale dla samych wrażeń trzeba wystartować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te