II Półmaraton Zdzieszowice tuż tuż

Uliczny wiosenny długi bieg na atrakcyjnej trasie – tak w skrócie można opisać zawody w Zdzieszowicach. Bez tłumów, bez ścisku, bez tłoku, bez nudnych rund w centrum wielkiego miasta. W Zdzieszowicach pobiegniemy z jednej miejscowości do drugiej, zataczając wielkie koło po malowniczej okolicy, wśród pól, łąk i lasów. Bieg w sam raz na spotkanie z wiosną.

Start i meta przy ulicy Nowej w Zdzieszowicach. Baza biegu znajdować się będzie w parku w rejonie ul. Nowej i Korfantego, a dojazd będzie odpowiednio oznakowany.

Start 23 kwietnia, w niedzielę o 11:00.

Pierwsze 5 km to podbieg na Górę św. Anny bez której taki bieg nie może się przecież odbyć. Potem na trasie mamy Wysoką, Ligotę Górną, Dolną, Oleszkę, Żyrową i upragnioną metę w Zdzieszowicach. Trasa selektywna, wymagająca, ale dostępna dla każdego.

Oprócz półmaratonu mamy też bieg na 10 km, którego trasa pokrywa się początkowo z dłuższym dystansem aby uciec z podbiegu pod Górę św. Anny w stronę Żyrowej.

Zdzieszowicki bieg to jeden z elementów Aktywnego Weekendu w tej miejscowości, a dzień wcześniej kolejny raz odbędzie się tam jedna z edycji największego w Polsce cyklu maratonów MTB.

– Bike Maraton 2017.

Półmaraton Zdzieszowice i Zdzieszowicka „10” to również impreza, która wchodzi w skład cyklu – w tym przypadku oczywiście biegowego. W Zdzieszowicach będzie można nie tylko wystartować w kameralnym i dobrze zorganizowanym biegu, ale będzie też można powalczyć o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Runner’s World Super Bieg 2017. Oczywiście biegową przygodę z RWSB będzie można rozpocząć i zakończyć w Zdzieszowicach, ale jeśli ktoś zechce wystartować w kolejnym biegu firmowanym tą marką – kalendarz cyklu pełen jest atrakcyjnych propozycji. Na ulicy będzie można pościgać się jeszcze przed Zdzieszowicami – 9 kwietnia zaprasza II Półmaraton Miękinia obok Wrocławia, a 1 maja nadejdzie pora na V Półmaraton Jeleniogórski.
Potem organizatorzy zapraszają na serię siedmiu biegów górskich – obojętnie czy na ulicy czy w górach, zawsze będzie półmaraton i zawsze „dycha”.

Do startu w II Półmaratonie Zdzieszowice zapisać się można przez stronę http://superbieg.pl. Tam również dostępne są wszystkie informacje dotyczące tego biegu oraz pozostałych imprez. Opłata startowa wynosi tylko 50 PLN, a wzrośnie do 70 PLN na dziesięć dni przed startem.

W biurze zawodów w dniu biegu również będzie można się zapisać do startu, płacąc 70 PLN. Każdorazowo organizatorzy doliczą do tej opłaty 10 PLN za numer startowy, który będzie można wykorzystać na pozostałych biegach RWSB w tym roku.

W pakietach startowych znajdą się pamiątkowe koszulki dla tych, którzy pierwszy raz staną na starcie biegu zaliczanego do RWSB, a ci którzy biegali w cykl w roku ubiegłym mieli szansę na kolekcjonowanie przydatnych biegowych gadżetów, m.in. skarpetek, czapek, worków na buty, rękawków itp. Na wszystkich czekają na mecie medale, ciepły posiłek oraz bezpłatne dyplomy drukowane na bieżąco w biurze zawodów.

Szczegóły dotyczące zawodów dostępne są na http://superbieg.pl.

Dzień przed biegiem biuro zawodów zaprasza do zapisów i po odbiór pakietów startowych w godzinach 17:00 – 20:00, po zakończeniu Bike Maratonu.
W dniu startu biuro zawodów pracuje od godziny 8:00. Start o 11:00.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te