I Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Coraz częściej na górskiej mapie biegów pojawiają się także zimowe biegi górskie…

Po RMD Winter Run, Wilczych Groniach i Zamieci – czas na zapowiedź Pierwszego Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego!

Bieg odbędzie się 8 marca 2014 roku. Trasa liczy 50 km i przebiegać będzie przez cały grzbiet Karkonoszy.

grafika1

150 zawodników wyruszy z Karpacza i w ekstremalnych, zimowych warunkach wbiegnie na Śnieżkę, przebiegnie przez Śnieżne Kotły, Szrenicę. Meta zawodów ulokowana jest na Polanie Jakuszyckiej.

SONY DSC

Bieg będzie upamiętnieniem życia i dokonań Tomka Kowalskiego, który był nie tylko alpinistą ale również ultramaratończykiem. Będą to zawody trudne i wymagające, tak jak cele, które stawiał sobie Tomek. Kochał wyzwania, to one napędzały jego życie i pozwalały mu dokonywać rzeczy wyjątkowych. Ten bieg to także szansa dla zawodników na pokonanie własnych słabości.

grafika4

Zimowy Ultramaraton Karkonoski ze względu na porę roku, w której jest organizowany nie będzie zwyczajnym długodystansowym biegiem. Nie będzie także biegiem dla każdego zawodnika.

Jego uczestnikami mogą stać się tylko ci, którzy mają już doświadczenie w długotrwałych biegach górskich, a także wiedzą z czym związane jest poruszanie się zimą w górach. Każdy biegacz biorący udział w zawodach powinien bardzo dobrze znać swój organizm, mieć pewność swoich umiejętności oraz być przygotowanym na walkę w trudnych warunkach, gdzie poza świetną kondycją i przygotowaniem sprzętowym jak nigdzie indziej potrzebna jest wola walki.

profil_biegu

Ze względu na dystans i na ciężkie warunki, z którymi będą musieli zmierzyć się zawodnicy kryteria kwalifikacyjne są wysokie. W biegu będą mogły wziąć udział tylko osoby doświadczone, wymagane jest ukończenie minimum dwóch biegów górskich na dystansie nie krótszym od maratońskiego. Zalecane jest także doświadczenie w zimowej turystyce górskiej.

SONY DSC

Jednym z patronów imprezy jest portal BiegiGórskiePL  oraz takie podmioty jak: KW Warszawa, Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady.

Link do strony biegu: www.ultramaratonkarkonoski.pl

Link do strony na FB: https://www.facebook.com/zimowyultramaraton

Post navigation

Ruszyły zapisy na nowy sezon

Już jutro 11 grudnia o godzinie 20:00 ruszają zapisy na bieg otwarcia sezonu Ligi Biegów Górskich…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te