I Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej

27 czerwca 2015r. odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla biegaczy. Będą mogli oni wystartować w biegu alpejskim na Szyndzielnię, półmaratonie górskim z metą w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Karbowej 26, a także wziąć udział w biegach na orientację. Dzieci wystartują w Biegu Małego Mistrza.

Takiego wydarzenia biegowego jeszcze w Bielsku-Białej nie było!. W jednym miejscu i czasie odbędzie się wiele atrakcji dla biegaczy.
Centrum zawodów funkcjonować będzie w nowoczesnej Hali Widowiskowo-Sportowej. Biegacze oprócz startów w biegach będą mieli szansę skorzystania z wykładów i porad biegowych.

hala

Zawody rozpoczną się biegiem alpejskim na Szyndzielnię. Trasa o długości 4km będzie miała ok. 700 m przewyższenia. W godzinach popołudniowych biegacze wystartują w półmaratonie górskim (21 km),którego trasa będzie poprowadzona po szlakach turystycznych, a przebiegać będzie m.in. obok schronisk na Klimczoku i Szyndzielni.

beskid

Atrakcją półmaratonu będzie finisz na płycie Hali Widowiskowo-Sportowej, przy muzyce zespołów rockowych z Podbeskidzia.

szyndzielnia

Półmaraton ten jest zaliczany do cyklu imprez Grand Prix Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Biegach Masowych.
W ostatnią czerwcową sobotę odbędzie się również Beskidzki Orientcross – zawody w biegu na orientację zaliczane do Euroregionalnej Ligi BnO 2015. W ciągu dnia rozegrane zostaną również biegi dla dzieci i młodzieży. Zawody dla dzieci będą bezpłatne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ze względów organizacyjnych wprowadzono limit uczestników dotyczący każdego z biegów.

ZAPISY DLA DOROSŁYCH ROZPOCZNĄ SIĘ 27 MARCA 2015 O GODZINIE 10:00 dokładnie 3 miesiące przed imprezą.

Bielsko baner

Szczegóły pod adresem: www.ultrabeskid.pl

Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody są dofinansowane przez Gminę Bielsko-Biała w zakresie „wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” w ramach Otwartych Konkursów Ofert na rok 2015.

ZAPRASZAMY!

Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te