I Bieg na Rakoń i Wołowiec

W sobotę 29 września 2012 r. odbył się, przy pięknej jesiennej pogodzie, pierwszy Wysokogórski Bieg na Wołowiec i Rakoń.

Zapraszamy na krótką relację organizatora …

W zawodach wystartowało  52 zawodników. Z niewiarygodnym czasem 1 godzina 1 minuta 54,6 na szczycie Wołowca (2064 m) zameldował się Robert Faron z UKS Watra Kamienica.

Rejestracja zawodników rozpoczęła się o godzinie 7 na Siwej Polanie u wlotu do Doliny Chochołowskiej. Kierowniczką biura była Magdalena Szpot.

Po rejestracji zawodnicy przejechali na Polanę Huciska, gdzie dokończono rejestracji.
Punktualnie o godzinie 10  odbył się start 52 zawodników. Wszyscy ostro wystartowali i walka rozegrała się głównie na stromym podejściu na przełęcz pomiędzy Rakoniem, a Wołowcem.

Najszybciej wbiegł na szczyt Wołowca Robert Faron. Osiągnął fantastyczny czas 1 godzina 1 minuta 54,6.

Wśród kobiet najszybsza była Dominika Bolechowska 1 godzina 16 minut 43,5.

Na wyróżnienie zasługuje z pewnością 66-letni przewodnik tatrzański, Maciej Mojżyszek, który osiągnął czas 1 godzina 23 minuty 19,2.

Wśród amatorów, którzy kończyli bieg na Rakoniu, najszybszy był Franciszek Łukaszczyk Mućka z czasem 1 godzina 2 minuty 38,3. Drugi był Michał Stoch, a trzeci Stanisław Gąsienica.

Wśród amatorek pierwsza na Rakoniu stanęła Kinga Kuligowska, druga była Dorota Kuźniar, a trzecia Ewa Łukaszczyk.

Atmosfera rywalizacji była wspaniała. Walka na trasie taka sama. Zresztą wszyscy zawodnicy byli świetnie przygotowani i osiągnęli „swój Everest”.

Wszyscy zawodnicy w dobrej kondycji zakończyli bieg i po zejściu do schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej, po wspólnym obiedzie, rozpoczęło się uroczyste wręczenie nagród.

Były brawa, podium i nagrody, ufundowane przez sponsorów.

A byli nimi: „Budrem” Euroinvest Kraków – sponsor główny zawodów, PTTK, schronisko na Polanie Chochołowskiej, Dynafit Polska (Jacek Grzędzielski), a słodki poczęstunek ufundowała jak zwykle niezawodna „Samanta” Maria Rzankowska.

Chciałem serdecznie podziękować wszystkim sędziom zawodów, którzy spisali się znakomicie, ekipie pomiaru czasu, ratownikom TOPR i sponsorom zawodów.

Nagrody wręczali: Andrzej Hojda i Janusz Przybyło z firmy „Budrem” Euro Invest, Przemysław Wójcik – prezes Klubu Wysokogórskiego Zakopane i Andrzej Faktor – członek zarządu klubu, Irena Gąsienica-Roj i Józef Krzeptowski junior ze schroniska na Polanie Chochołowskiej, Agnieszka Wojdyła i kierownik zawodów Wojciech Szatkowski.

Zapraszamy za rok we wrześniu na II Bieg Wysokogórski KW Zakopane.

Tym razem jego celem numer jeden będzie Starorobociański Wierch (2176 m), a dla amatorów Trzydniowiański Wierch.

Serdecznie zapraszamy za rok na Chochołowską.

-> Pełne wyniki <-

Foto: Kamil Kluś i Wojciech Szatkowski

Relacja: Wojciech Szatkowski


Post navigation

Konkurs fotograficzny trwa ...

Trwa konkurs fotograficzny AlpinSportu wyłącznego dystrybutora tak renomowanych marek outdoorowych jak Montrail, OSPREY, Mountain HardWear, LOWA,…

Bieg Na Magurkę o Puchar Igosport

W przepiękne niedzielne przedpołudnie do Bielska -Białej zjechało się blisko 200 zawodników – miłośników górskiego ścigania.…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te