GUR – znani ultrasi odwiedzą Radków

Wśród zawodników, którzy rywalizować będą na trasach Garmin Ultra Race 2017, zaprezentują się między innymi członkowie Salco Garmin Team, amatorskiego zespołu osiągającego sukcesy na wielu wysokiej rangi zawodach w biegach górskich.

Podczas zawodów w Radkowie (Góry Stołowe) będziemy mogli spotkać popularnych i znanych w biegowym świecie zawodników: Bartosza Gorczycę, Łukasza Sagana i Martynę Kantor, wchodzących w skład Teamu, a także Ewę Majer (Solgar Polska).

Bartosz Gorczyca (1991 r.) to niezwykle utalentowany zawodnik, który kilka lat temu przebojem wdarł się do czołówki polskich biegaczy górskich. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, wygrał między innymi: Maraton Wyszehradzki, Ultramaraton Bieszczadzki, Bieg 7 Dolin (na 66 km), a także Zimowy Ultramaraton Karkonoski i Bieg Rzeźnika. Obecnie wymieniany w grupie faworytów wśród organizatorów najtrudniejszych biegów ultra! Bartosz w Radkowie wystartuje na najkrótszym dystansie 9 km, ponieważ tydzień wcześniej będziecie mogli go spotkać na biegu w Krynicy.

„Na najbliższy weekend zaplanowałem start w Krynicy na dystansie 100 km. Zapowiadają się bardzo wyczerpujące zawody, stąd wybór najkrótszej trasy w ramach Garmin Ultra Race. Osobiście traktuję start w Radkowie jako nagrodę za dotychczasową, dobrze wykonaną pracę. Piękne krajobrazy, fajna trasa, towarzystwo innych biegaczy… czego chcieć więcej. Biegi ultra, w których się specjalizuję najczęściej oznaczają samotne pokonywanie kolejnych kilometrów. W Radkowie będzie zupełnie inaczej i to właśnie przyciąga mnie w malownicze Góry Stołowe. Do zobaczenia za tydzień” – powiedział Bartosz Gorczyca, który wystartuje podczas Garmin Ultra Race na dystansie 9 km.

Martynę Kantor (1989 r.), brązową medalistkę mistrzostw Polski oraz członkinię kadry narodowej na mistrzostwach świata w długodystansowym biegu górskim, z kolei spotkacie na dystansie 24 km. Martyna z powodzeniem rywalizuje na trasach skyrunningu, czyli biegów wysokogórskich po ścieżkach i skale, czasem po śniegu i lodowcach.

„Zdecydowałam się rozpocząć wrześniowe starty w Krynicy, na dystansie 64 km. W tym sezonie tak długie biegi należą u mnie do rzadkości, dlatego spodziewam się sporego zmęczenia. Pomyślałam, że start w Górach Stołowych byłby fajnym sposobem na szybsze rozbieganie. Preferuję dystanse w okolicach 20-30 km i na takich, póki co najlepiej się czuję. Dlatego pomimo ciężkich nóg obiecuję sobie w przyszłą niedzielę dużo fajnego ścigania na krótszej trasie Garmin Ultra Race. Trzymajcie kciuki za dobry wynik w Krynicy i widzimy się w Radkowie” – powiedziała Martyna.

Podczas zawodów Garmin Ultra Race w Radkowie odbędzie się spotkanie z udziałem zespołu Salco-Garmin, które będzie miało miejsce w sobotę 16 września w namiocie marki Garmin w strefie EXPO. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 18:00. Oprócz wymienionych członków Salco-Garmin Team, swoją obecność w Radkowie potwierdzili również Łukasz Sagan i Ewa Majer. Łukasz niestety nie wystartuje w biegu, przygotowuje się do startu w Spartathlonie. Będzie można go spotkać w centrum zawodów. Ewa Majer wystartuje na dystansie 9 km.

Zawodnicy, którzy wystartują w Garmin Ultra Race będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 9 km, 24 km lub 53 km. Na najdłuższym dystansie zawodnicy przebiegną między innymi w okolicach Błędnych Skał i schroniska Pasterka. Bieg na 53 km jest biegiem kwalifikacyjnym do słynnej imprezy Ultra Trail du Mont Blanc – biegu wokół masywu Mont Blanc. Biegacze, którzy ukończą zawody w przewidzianym limicie czasu wynoszącym 10 godzin, otrzymają 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB. Dodatkowo na tym dystansie odbędą się Mistrzostwa Blogerów i Dziennikarzy. Drugiego dnia (17 września) zawodnicy rywalizować będą na dystansach: 9 km i 24 km.

Garmin Ultra Race to nie tylko zmagania dorosłych, w zawodach biegowych będą mogli wystartować również najmłodsi. Podczas Garmin Ultra Kids dzieci zmagać się będą w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-17 lat).

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te