GUR – biegowe święto w Górach Stołowych

W terminie 16-17 września w Radkowie odbędzie się druga edycja biegów górskich Garmin Ultra Race. Na listach startowych znajduje się już ponad 1000 osób, a tych którzy chcą pobiec przez Góry Stołowe z każdym dniem przybywa, dlatego przypominamy, że to już ostatnie dni niższej opłaty startowej! 

Zawodnicy, którzy wystartują w Garmin Ultra Race będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 9 km, 24 km lub 53 km. Najbardziej emocjonująco zapowiada się bieg na najdłuższym dystansie, który odbędzie się pierwszego dnia imprezy (16 września).

fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl

Na tym dystansie zawodnicy przebiegną między innymi w okolicach Błędnych Skał i schroniska Pasterka. Bieg na 53 km jest biegiem kwalifikacyjnym do słynnej imprezy Ultra Trail du Mont Blanc – biegu wokół masywu Mont Blanc. Biegacze, którzy ukończą zawody w przewidzianym limicie czasu wynoszącym 10 godzin, otrzymają 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB. Dodatkowo na tym dystansie odbędą się Mistrzostwa Blogerów i Dziennikarzy. Drugiego dnia (17 września) zawodnicy rywalizować będą na dystansach: 9 km i 24 km.

fot.Piotr Naskrent/Maratomania.pl

Garmin Ultra Race to nie tylko zmagania dorosłych. Ta impreza to swoisty festiwal biegowy w Górach Stołowych, ponieważ w zawodach biegowych będą mogli wystartować również najmłodsi. Podczas Garmin Ultra Kids dzieci zmagać się będą w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-17 lat).

„Zawody Garmin Ultra Race w Radkowie odbędą się w tym roku po raz drugi.Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Radków to przepiękna miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej u podnóża Gór Stołowych, dzięki czemu zawodnicy będą mieli okazję podziwiać fantastyczne widoki. Start i meta zawodów zlokalizowane będą nad przepięknie położonym Zalewem w Radkowie. Dodatkowo mnogość dystansów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie”. – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl

Wszystkich, którzy chcą się zmierzyć z Górami Stołowymi zachęcamy do zapisów, ponieważ od 6 września wzrosną opłaty startowe na wszystkich dystansach Garmin Ultra Race. Do 5 września na dystansie 53 km obowiązuje opłata w wysokości 160 zł, która wzrośnie do 180 zł. Na dystansie 24 km zmieni się ze 130 zł na 150 zł, a na najkrótszym dystansie – 9 km, wpisowe wynosi 100 zł, a zmieni się na 120 zł.

fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl

Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.ultrarace.pl.

Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów na Facebooku:
www.facebook.com/ultraracepl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te