Grand Prix Małopolski: Biegaj i walcz - BiegiGorskie.pl

Grand Prix Małopolski: Biegaj i walcz

Cykl Grand Prix Małopolski / Beskid Ski Cross to inicjatywa Fundacji Sądeckiej, Fundacji Festiwal Biegów, Małopolskiego Operatora Integracji Turystycznej, Województwa Małopolskiego oraz organizatorów biegów ulicznych i górskich, rozgrywanych na terenie Małopolski.

Cykl obejmuje 14 biegów ulicznych, górskich i o charakterze biegu górskiego.

Zaplanowany na niedzielę 13 lipca bieg górski na terenie stacji narciarskiej Ryterski Raj będzie już trzecią eliminacją cyklu Grand Prix Małopolski, a zarazem drugą cyklu BeskidSki Cross (za nami już biegi w Podstolicach i Limanowej). Na start zapraszamy szczególnie tych, którzy chcą powalczyć o nagrody w cyklu. A te będą okazałe i przypadną nie tylko najszybszym biegaczom.

rytro2
image-17098

Pierwsze trzy kobiety i pierwszych trzech mężczyzn w klasyfikacji Open Grand Prix Małopolski otrzyma nagrody finansowe o wartości 1500 zł brutto (zwycięzcy), 1000 zł (2. miejsca) oraz 500 zł (3. miejsca).

Z kolei pierwsze trzy kobiety i trzech mężczyzn w klasyfikacji generalnej BeskidSki Cross zostaną uhonorowani nagrodami finansowymi w wysokości 750 zł (zwycięzcy), 500 zł (2. miejsca) oraz 250 zł (3. miejsca). Ponadto wszyscy zawodnicy sklasyfikowani w klasyfikacji generalnej cyklu BeskidSki Cross po jego zakończeniu będą mieli możliwość wygrania nagrody głównej o wartości 4 000 zł. W każdym biegu eliminacyjnym BeskidSki Cross zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymują pamiątkowe puchary i dyplomy (zwycięzcy) oraz medale i dyplomy (zawodnicy z 2. i 3. miejsc). Biegacze honorowani są też nagrodami rzeczowymi – niespodziankami.

ryto3
image-17099

Aby mieć szanse na nagrody w całym cyklu Grand Prix Małopolski, trzeba ukończyć co najmniej 9 z 14 biegów eliminacyjnych. W BeskidSki Cross – 5 z 6 biegów.

Szczegółowy harmonogram startów oraz opis eliminacyjnych biegów dostępny jest pod tym adresem: http://www.festiwalbiegowy.pl/grand-prix-malopolski/harmonogram-startow-i-opis-biegow#.U7v-JhZ_9AI

Co nas czeka w Rytrze?

Całość trasy biegu prowadzić będzie przez tereny Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Do pokonania będą 2 okrążenia po 3 km każde. Trasa na pełnej długości ma nawierzchnię naturalną. Różnica między najwyższym i najniższym punktem na trasie to 220 metrów.

Rytro-trasa
image-17100

Biegacze wystartują z dolnej stacji kolei linowej Stacji Narciarskiej „Ryterski Raj”, punktualnie o godz. 11:00. Tu też zafiniszują. Biuro organizacyjne będzie się mieścić tuż przy linii startu. Do dyspozycji zawodników i kibiców zostanie oddany parking przy stacji.

Zapisu do biegu można dokonać drogą elektroniczną (http://www.festiwalbiegowy.pl/mbg/) a także bezpośrednio przed startem w biurze zawodów, które będzie czynne w godz.9:00-10:45.

Więcej informacji o Grand Prix Małopolski / BeskidSki Cross znajdziesz tutaj:
http://www.festiwalbiegowy.pl/grand-prix-malopolski/

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*