Grand Prix CITY TRAIL bije kolejne rekordy!

W sobotnich inauguracyjnych zawodach w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL w Poznaniu, linię mety przekroczyło dokładnie 1061 biegaczy! To wynik, jakie nieczęsto padają na przełajach. A to jeszcze nie koniec! Dzień później – w niedzielę, zawody odbyły się w Bydgoszczy, gdzie linię mety przekroczyło 585 biegaczy!
Oba miasta już w poprzedniej edycji zawodów zdecydowanie liderowały w cyklu. Start tego sezonu potwierdza ich dominację, ale pokazuje również, że popyt na krótkie biegi przełajowe stale rośnie. – Łącznie w weekend w naszych 5-kilometrowych zawodach pobiegło ponad 1600 dorosłych zawodników i około 400 młodych biegaczy startujących w zawodach CITY TRAIL Junior.

GP_Bydgoszcz_CITY_TRAIL_26_10_4

To duży sukces, motywacja do dalszej pracy, ale i wyzwanie – podkreśla Piotr Książkiewicz, dyrektor cyklu. – Rosnąca frekwencja to dla nas najlepsze potwierdzenie, że systematyczna praca przynosi efekty.
Jak dotąd w edycji 2014/2015 odbyło się 7 biegów. W każdym z nich padły rekordy frekwencji, a łączna liczba startujących znacznie przekracza 3000 osób.

GP_Bydgoszcz_CITY_TRAIL_26_10_5

Wracając do weekendu, zwycięzcą poznańskiego biegu nad Rusałką został Sebastian Nowicki – najlepszy w poprzedniej edycji zawodów nad Rusałką. Jego czas na mecie to 15:24. Pierwszą wśród kobiet była Agnieszka Janasiak z wynikiem 18:10. Agnieszka to wicemistrzyni Polski w maratonie z 2009 roku.
Wśród startujących w Poznaniu był jeden z Ambasadorów cyklu – znany raper, ale również biegacz Jacek MEZO Mejer. Czas Jacka to 19:18! – Przyznaję, że przez ostatnie pół roku zaniedbałem bieganie, za to grałem dużo w tenisa. Od miesiąca zabrałem się znowu za trening biegowy i teraz mam zamiar ćwiczyć regularnie przez całą jesień i zimę. Mam konkretny cel – zrobić porządną formę, którą potwierdzę spektakularnym wynikiem w kwietniowym maratonie w Warszawie – mówi Jacek. – Cieszę się bardzo, że będę biegać w CITY TRAIL. Mam nadzieję, że te starty pozwolą mi zbudować fundament formy na krótkich dystansach. Planuję biegać nad Rusałką co miesiąc, aby kontrolować formę i widzieć czy jest postęp. Liczę, że także dzięki tym startom, wiosną uda mi się zrobić życiowy czas w maratonie – dodaje. MEZO zdradził, że Jego cel na maraton to „załamanie” 3 godzin.

GP_Poznan_CITY_TRAIL_25_10_2_Jacek_MEZO_Mejer_fot.citytrail

Najlepszy w inauguracyjnym biegu w bydgoskim Myślęcinku był Bartosz Kotłowski z LKS Ostromecko (15:43). Bartek to najlepszy biegacz z poprzedniej edycji. Tuż za Jego plecami na metę wbiegł rekordzista trasy i klubowy kolega – Krzysztof Gosiewski. Jego czas to 15:44. Wśród pań najszybszą była Marta Szenk (18:45).

GP_Poznan_CITY_TRAIL_25_10_1_fot.Amadeusz_Juskowiak

Jednym z kibiców w Bydgoszczy był znakomity maratończyk, Błażej Brzeziński – stały bywalec zawodów. Na pytanie, dlaczego jeszcze nigdy nie wystartował, Błażej odpowiada: – Jak dotąd nie udało mi się wstrzelić w biegi CITY TRAIL z treningiem. Teraz jestem w trakcie dłuższej przerwy. Postanowiłem porządnie odpocząć – pierwszy raz od 12 lat zregenerować organizm. Od grudnia rozpoczynam przygotowanie do sezonu 2015. Mój cel to minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Byłoby idealnie, gdyby udało się je zrobić już wiosną – mówi Błażej.

GP_Poznan_CITY_TRAIL_25_10_3_fot.Amadeusz_Juskowiak

Kolejne biegi Grand Prix CITY TRAIL odbędą się 8 listopada we Wrocławiu i 9 listopada w Katowicach.
Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z miast zaplanowano po 6 biegów – jeden w miesiącu – z finałami podczas uroczystej gali, które odbędą się w ciągu kilku tygodni od zakończenia cyklu.

GP_Poznan_CITY_TRAIL_25_10_4_fot.Amadeusz_Juskowiak

Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

Tekst: Justyna Grzywaczewska
Zdjęcia: Amadeusz Juskowiak (aiphoto.pl), citytrail.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te