Górska Dziesiątka w Świeradowie Zdroju

Niespełna 42 minut potrzebował Dariusz Kruczkowski by przebiec wymagającą trasę Górskiej Dziesiątki w Świeradowie Zdroju, pokonując w sumie ponad 500 metrów przewyższeń.

Pierwszą kobietą, która zameldowała się na mecie była Marzena Nykiel, która na pokonanie trasy potrzebowała nieco ponad 50 minut.

Na starcie 10-kilometrowego biegu górskiego w Świeradowie Zdroju stanęło ponad 80 zawodników. Wszyscy ocenili trasę jako wymagającą, ale doskonale poprowadzoną.

swierad5

– Było dość ciężko, ale lata treningu robią swoje – powiedział po minięciu linii mety Dariusz Kruczkowski zawodnik TS Regle Szklarska Poręba.

swierrad3

– To jeden z najpiękniejszych biegów, jakie przyszło nam obsługiwać – uważa Jacek Uranowicz ze Stowarzyszenia Pro-Run, które przeprowadziło zawody.

– Start i meta na promenadzie, fantastyczna sceneria na leśnej trasie z widokiem na góry Izerskie, alpejski mikroklimat, fajne pakiety startowe i nagrody, a na dokładkę cudowna pogoda.

swierad

Równie wielkie emocje jak sama rywalizacja na trasie wywołało losowanie nagród: w sumie czterech dwuosobowych pobytów w hotelach Flinski oraz Park Hotel Kur&SPA, tableta ufundowanego przez firmę Exence.

swierad6

Wszyscy zawodnicy natomiast już na starcie dostali pakiety kosmetyków firmy Tołpa.Bieg Świeradowie zainaugurował pierwszy w Polsce całoroczny program Trenujesz+Nocujesz.

Amatorzy biegania, którzy chcą potrenować na górskich lub płaskich trasach biegowych w tym dolnośląskim kurorcie, mogą zarezerwować sobie pobyt w jednym z partnerskich hoteli programu z 25-procentową zniżką.

– Promujemy zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek – powiedziała na starcie biegu Sylwia Błaszczyk sekretarz Świeradowa Zdroju, który współfinansował imprezę.

– Liczymy, że ten projekt przyciągnie turystów o zacięciu sportowym i sprawi, iż Świeradów będzie mocno kojarzony z turystyką aktywną – uważa Filip Janerka z hotelu Flinski, będącego w grupie obiektów, które zdecydowały się na taką współpracę.

swierad8

Wśród nich znalazły się: Biały Kamień, Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, Dębowy Dwór, DW Kaja, GKT Czeszka i Słowaczka, Hotel Era, Hotel Flinski, Hotel Świeradów, Park Hotel, oraz pensjonaty Malwa i Zapiecek.

O samej inicjatywie Trenujesz+Nocujesz w Świeradowie Zdroju w superlatywach wyrażał się burmistrz kurortu Roland Marciniak, podejmując decyzję o finansowym wsparciu Górskiej Dziesiątki.  – Bieganie, aktywność sportowa to dziś moda, za którą podąża ogromna grupa ludzi.

Jesteśmy wręcz zachwyceni projektem, który może ściągnąć do naszego kurortu nową grupę turystów i podkreślić walory Świeradowa jako świetnego miejsca do uprawiania turystyki sportowo – rekreacyjnej – podkreślał Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa Zdroju.

– W wielu alpejskich kurortach to standard, my możemy być pierwsi w Polsce.

Inicjatywę docenił również marszałek Dolnego Śląska, który objął honorowy patronat nad Górską Dziesiątką w Świeradowie. Urzędnicy z UMWD wysoko również ocenili projekt, by program Trenujesz+Nocujesz autorstwa Yes Yes Yes Media&More oraz Meritum Agencji Reklamowej i PR zawitał do innych dolnośląskich miejscowości.

– Jesteśmy przekonani, że ta inicjatywa zbuduje przewagę konkurencyjną Dolnego Śląska nad innymi  turystycznymi regionami w kraju i wygeneruje ruch turystyczny w dolnośląskich miejscowościach – uważa Jarosław Kałucki, pomysłodawca projektu.

Górska Dziesiątka w Świeradowie Zdroju została już wpisana do grona imprez z cyklu Liga Biegów Górskich.

-> Więcej zdjęć<-

-> Pełne wyniki <-

Post navigation

To nie był zwykły bieg ....

Godzina siódma rano dzwoni budzik, przeciągam się i wyglądam przez okno. Biało! Wszystko wokół otulone białym…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te