Gorczańskimi szlakami bł. Jana Pawła II

Oprócz Biegu na Wielką Sowę w Ludwikowicach Kłodzkich i Biegu szlakami 1 pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Szczawie w miniony weekend odbył się jeszcze trzeci bieg górski zaliczany do punktacji Ligi Biegów Górskich – II Bieg Gorczański im. bł. Jana Pawła II w Koninkach na dystansie 15 km.

Oto relacja przesłana przez organizatora:

W słoneczne niedzielne południe, w pięknym zakątku gorczańskich dolin i gór po raz drugi wystartował bieg górski, który miał za cel upamiętnienie osoby bł. Jana Pawła II.

Bieg zorganizował Ośrodek Wypoczynkowy „Ostoja Górska” w Koninkach wraz z grupą biegaczy MOK Mszana Dolna pod honorowym patronatem Kardynała Stanisława Dziwisza.

Udział wzięło ponad 70 amatorów biegania z całej Polski.

Trasa przebiegała głównie drogami stokowymi prowadzonymi w obrębie Gorczanskiego Parku Narodowego.

Stokówki były bardzo dobrze przygotowane i oznakowane co 2 km. W miejscach krzyżowania się biegu ze szlakami turystycznymi i innymi ścieżkami trasa była profesjonalnie zabezpieczona taśmami oraz tabliczkami informacyjnymi.

Nad bezpieczenstwem zawodników czuwali organizatorzy oraz wolontariusze. Rozmieścili oni miedzy innymi 2 punkty z wodą: na 6 km (na szczycie Tobołowa) oraz na 10 km (przy ścieżce edukacyjnej biegnącej w kierunku doliny potoku Turbacz).

O prawidłowym pokonywaniu trasy decydował skład sędziowski rozmieszczony na 6, 10i 14 km, ich głównym zadaniem było spisywanie numerów startowych biegaczy.

Zawodnicy zwracali uwagę na doskonałą organizację i poprowadzenie trasy w pięknym gorczańskim terenie.

Potaczkowa panorama – foto Jerzy Opioła

Wśród kobiet zwyciężyła sława biegów górskich, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski  – Izabela Zatorska (Puma Running Team) która na pokonanie trudnej, piętnastokilometrowej trasy potrzebowała zaledwie 1 godz. 7 min i 35 sek i dała się wyprzedzić zaledwie 12 panom.

Na drugim miejscu uplasowała się Angelika Stanek (Fizjoterapia-Kaczmarek.pl) (czas:01:10:14) a na trzecim Jolanta Szwarnóg z Dobczyc (czas: 01:15:03).

 

Natomiast wśród mężczyzn nie miał sobie równych anglosaski Mistrz Polski – Andrzej Długosz (RMD Montrail Team) (czas: 00:58:45), który o około 2 minuty wyprzedził Roberta Farona (UKS Watra Kamienica) (czas: 01:00:50,4) i Lucjana Chorążego ze Skawinek (czas: 01:00:55).

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy w przyszłym roku

-> Pełne wyniki <-

Sponsorzy:
Ostoja Górska Koninki
Centrum Wspinaczkowe Forteca
Starostwo Powiatu Limanowskiego
Under Armour
Decatlon
Radio Plus
Stacja Narciarska Koninki
PerfectGym

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te