GONIACKA z mnóstwem atrakcji!

Niesamowity teren Gminy Bukowina Tatrzańska i wytyczone tam trasy to prawdziwy raj dla biegaczy. Sportowej rywalizacji będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje i pokazy dla publiczności. Już teraz rezerwuj 25-27 sierpnia 2017 i weź udział w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Pisaliśmy już o tym, co będzie się działo w piątek i sobotę. Ale najlepsze zostawiliśmy na koniec!

W niedzielę 27 sierpnia już o 7.00 rano startuje nasz najdłuższy bieg – NUTREND Rombanica na Pół Setki. Do pokonania kawołek 52 kilometrowy pięknymi dziedzinami Gminy Bukowina Tatrzańska. Urodna ale i wymagająca trasa.  Raz cudowna panorama Tatr, kolejno przeprawa przez siumne dolinki, pyrcie, upłazy. W pakietach startowych znajdziecie wspomaganie od sponsora biegu firmy NUTREND – co byście nie popadali przed samiućkom metą!

Trasa przebiega poza utartymi ścieżkami, przecina i ciągnie się wzdłuż rzeki Białki. Start przy dolnej stacji Ośrodka Kotelnica, styrmiemy się brzyzkiem ku górze , pote tzw. Drogą Królewską. Zapowiada się więc piękny poranek na grani z widokiem na Tatry, bedzie na co poziorać!

Na 10-tym kilometrze Rombanicy zaczyna się start kolejnego biegu – Goniacka Maraton Bieg Ziajoka o Puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska a dyć na 42km.

Od tego miejsca trasa obu biegów pokrywa się , jaze do mety i wiedzie przez Groń, Trybsz, Czarną Górę. I tu będzie się trza troche strybać pod Grapę Litwinkę, ale pewnikiem wynagrodzi wam to jedna z piękniejszych panoram na górecki. Kolejne wsie po drodze to Rzepiska, Jurgów, przełom Białki w Brzegach skąd kierujemy się już w kierunku ”Ronda na Klinie” w Bukowinie Tatrzańskiej. Na ostatnich kilometrach trza się ino przekopytrać Drogą Królewską hań na sam dół Kotelnicy!

Na mecie obu biegów na zwyciezców czekają nietypowe pucharecki ufundowane przez Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska Stanisława Łukaszczyka, medale jak tyz siarcysto loteria dlo syćkik! Nasi partnerzy i sponsorzy wsparli nas mocno, także będziemy się dzielić ze wszystkimi jak to drzewiej u Zbójników bywało haj!

Po najdłuższych, porannych ścigackak emocji nie koniec! Prawdopodobnie najliczniejszy bieg NEVERLAND Dycha cy nie Dycha, dystans 10,1 km rusza już o 15.00. Zawodników na start wywiezie kolej krzesełkowa, podwózka zapewniona w pakiecie. Bieg wartki , nietrudny,  z niewielkim przewyższeniem. Na finiszu zbieg trasą do samej mety  – już w pierwszej edycji wielu zawodników zrobiło u nos ”zyciówki”.

Popołednie koło godziny 16:00 rozpocniemy Góralskimi Śpasami, cekają zatem konkurencje i zabawy na wesoło  dla całych aktywnych familii. Będzie muzycznie, tanecznie, smakowicie i sportowo. Podczas zabaw losowanie nagród, konkursy, a o syćko w iście góralskim klimacie.

I jeszcze ważna informacja na koniec! W tym roku pucharów nie bedzie…

Ale za to bedom drewniane juhaskie Cyrpoki! Tym co chieliby taki zgarnąć przypominamy – łatwo nie be! Bo w tym roku Ścigacy będzie duuuzo więcej! Ale syćkik gorąco pytomy, z góralskim pozdrowieniem cysto po góralsku!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te