Goniacka – biegowe 3 dni u podnóża Tatr

Festiwal biegowy Goniacka to trzydniowa impreza, która w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Białce Tatrzańskiej między 26 a 28 sierpnia 2016 r. Ośrodek Kotelnica Białczańska, dobrze znany miłośnikom zimowych szaleństw, tym razem stanie się miejscem rywalizacji biegowej okraszonej góralskim folklorem.

Organizatorzy zaplanowali jedenaście biegów o różnej długości i trudności tak, aby każdy amator biegania po górach, nawet początkujący, znalazł coś dla siebie.

Goniacka_BANER

REGATTA FARBOWANE GYMBY to kolorowy bieg dla całych rodzin, który na mecie zakończony będzie kolorową bitwą na woreczki wypełnione barwnym pyłem. BIEG KRASNYCH DZIEWEK zarezerwowany jest tylko dla kobiet, a strojem obowiązkowym są spódnice przynajmniej poniżej kolana.

Miłośnicy biegów z przeszkodami będą mogli zmierzyć się z GÓRALSKĄ WYCIERUCHĄ, a bardziej doświadczeni biegacze docenią widoki i przewyższenia ROMBANICY NA PÓŁ SETKI.

Goniacka (3)

Biegacze, dla których jeden start to za mało, będą mogli rywalizować o Puchar Goniacki OSCYP CUP. By go zdobyć, trzeba ukończyć aż pięć biegów.

Organizując festiwal GONIACKA, chcieliśmy stworzyć imprezę dla wszystkich. Nie każdy może wystartować w trudnym biegu typowo tatrzańskim, a u nas ma możliwość zaliczenia biegu górskiego na wybranym dystansie. Góralska oprawa GONIACKI oraz dodatkowe atrakcje pozwolą dobrze bawić się całej rodzinie w trakcie festiwalu – mówi jeden z organizatorów imprezy Przemysław Olma.

Goniacka (1)

Festiwal, zgodnie z ideą patronującego mu programu Regatta RUSZ SIĘ!, ma przede wszystkim charakter familijny i zachęca do podjęcia różnorodnych form aktywności. Poza zawodami biegowymi organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji towarzyszących, m.in. zajęcia z jogi, pilatesu, zumby czy nordic walking. Najmłodsi uczestnicy festiwalu będą mieli do dyspozycji strefę aktywności z labiryntem oraz możliwość startu w biegach z przeszkodami dla dzieci.

Dodatkowe atrakcje to prelekcje sportowców oraz projekcje filmów o tematyce biegowej i górskiej. W miasteczku festiwalowym znajdzie się również namiot wystawowy, w którym będzie można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z branży biegowej i outdoorowej.

Trasy biegów GONIACKI zostały poprowadzone najbardziej atrakcyjnymi ścieżkami i drogami gminy Bukowina Tatrzańska. Wyznaczając je, chcieliśmy pokazać uczestnikom zarówno miejsca dawne (kapliczki, kościoły, bacówki), jak i nowoczesną infrastrukturę narciarską i turystyczną. Przepiękne widokowe trasy biegów z Tatrami w tle ciągną się więc polanami, graniami, wąwozami i przesmykami leśnymi, pokazując wszystkie uroki tego regionu – dodaje organizator imprezy.

Goniacka (4)

Piękne okolice Białki Tatrzańskiej oraz liczba biegów i atrakcji towarzyszących sprawiają, że Goniacka Festival to doskonały pomysł na weekendowy wyjazd w góry – nie tylko dla zaawansowanych biegaczy, lecz także dla rodzin z dziećmi, chcących spędzić aktywnie końcówkę wakacji.

Więcej informacji na: www.goniacka.pl oraz www.ruszsie.org

PROGRAM BIEGOWY:

PIĄTEK, 26 sierpnia 2016 r.

DYCHA CY NIE DYCHA? – dystans 10 km i 1 m, bieg zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP
GONIACKA ZA DUTKIEM – dystans 5 km, bieg drużynowy dla firm
WARTKI DOWNHILL KU DOŁOWI – dystans 3 km, bieg zaliczany do Pucharu Goniacki
OSCYP CUP
BIEG KRASNYCH DZIEWEK – dystans 1 km, tylko dla kobiet

SOBOTA, 27 sierpnia 2016 r.

GONIACKA HET NA GRAPE – dystans 21 km (+987 m, -979 m), bieg zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP
GÓRALSKA WYCIERUCHA – dystans 8 km, bieg z przeszkodami zaliczany do Pucharu
Goniacki OSCYP CUP
REGATTA FARBOWANE GYMBY – dystans 2 km
HARDCOOROWY JUHAS – 4 km, finał Pucharu Goniacki OSCYP CUP

NIEDZIELA, 28 sierpnia 2016 r.

ROMBANICA NA PÓŁ SETKI – dystans 52 km, ultramaraton górski (+1520 m, -1528 m)
GONIACKA MARATON – BIEG ZIAJOKA o Puchar Wójta Gminy – dystans 42 km (+1099 m, 1351 m)

Rusz się_logo
Program „Regatta RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, które za swój cel mają zachęcać do aktywnego wypoczynku może przez cały rok, acz przynajmniej z trzymiesięcznym wyprzedzeniem zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu www.ruszsie.org

Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org

Regatta_logo

Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od ponad 30 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach.

Strona: www.regatta.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te