Generalnie Super Bieg. Finał cyklu - BiegiGorskie.pl

Generalnie Super Bieg. Finał cyklu

Warto w cyklu biegowym wędrującym po pasmach górskich Dolnego Śląska biegać do samego końca, bo nawet na ostatnich metrach ostatniego biegu można wygrać lub przegrać miejsce na podium w klasyfikacji generalnej.

VI Interferie Run był ostatnią okazją w tym sezonie aby powalczyć o punkty do generalki, a zawodnicy do wyboru mieli dwa dystanse – półmaraton przez Góry Izerskie (na trasie między Aquqpark Sport Hotelem „Malachit” w Świeradowie – Zdroju i Sport Hotelem „Bornit” w Szklarskiej Porębie) oraz bieg na 10 km ze startem i metą przy „Bornicie”. Start „dychy” uświetniła swoją obecnością tegoroczna Mistrzyni Europy w maratonie Aleksandra Lisowska. Przy okazji sobotnich zawodów rozegrano również Mistrzostwa Polski Górników i Hutników KGHM w biegach górskich.

Dziesiątkę Staropolanki wygrał Maciej Krajewski (Świeradów – Zdrój Górskie Uzdrowisko) przed Marcinem Kułakowskim (Mad Runners) i Karolem Kinalem. Wśród kobiet najszybsza była Karolina Obstój (Aniołki Sobasa), drugie miejsce zajęła Karolina Borowska (KGHM ZG Run), a trzecia była Agnieszka Fogiel – Pawłowska.

Półmaraton Interferie Run najszybciej przebiegł Jacek Jolibski (biegamdlazdrowia.pl). Na pozycji drugiej uplasował się Tomasz Pasik, a trzeci do mety dobiegł Sławomir Ordyniec (Mad Runners). Klasyfikację open pań wygrała Karolina Dul (Family Team) przed Anną Ficner (OLAWS Złotoryja/ MKS Siechnice) i Sylwią Góralik (TKKF Uklejna).

Na start półmaratonu kursowały bezpłatne autobusy, na mecie czekały medale i pyszne pasta party przygotowane przez kuchnię Sport Hotelu „Bornit”.

Piękne biegowe trasy w Górach Izerskich były już skąpane w jesiennych barwach, a pogoda okazała się dla biegaczy łaskawa i wszyscy zdołali dobiec do mety przed deszczem. Najpierw odbyła się dekoracja najlepszych zawodników i zawodniczek ostatniej edycji cyklu Puchar Sudetów Super Bieg, a potem przyszedł czas na klasyfikację generalną po wszystkich tegorocznych biegach: Polanicy – Zdroju, Bielawie, Kowarach, Świeradowie – Zdroju i Szklarskiej Porębie.

Najpierw jednak uhonorowano 51 osób, które przebiegły wszystkie edycje tegorocznego cyklu – czekały na nie pamiątkowe statuetki. Potem na podium stwali najlepsi w klasyfikacji open i kategoriach wiekowych na obu dystansach. Nie zabrakło oczywiście dekoracji najlepszych biegowych teamów.

Klasyfikację generalną cyklu na długim dystansie wygrał Tomasz Pasik przed Sławomirem Ordyńcem i Damianem Cabajem. Karolina Dul była najlepsza wśód kobiet, wygrywając z Anną Ficner i Agnieszką Idczak.

Na krótkim dystansie najwięcej punktów uzbierał Maciej Krajewski, drugi był Karol Kinal, a trzeci Marcin Kułakowski. Klasyfikacja open kobiet: 1. Karolina Borowska, 2. Agnieszka Fogiel – Pawłowska, 3. Joanna Ressel.

Pełne wyniki obu dystansów VI Inteferie Run: https://wyniki.datasport.pl/results3776/
Wyniki klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach: https://online.datasport.pl/zapisy/sb2022/generalka.php

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*