Garmin Ultra Race z nowym dystansem …

W przyszłym roku malownicza miejscowość Radków, kolejny raz stanie się areną zmagań amatorów górskiego biegania. To właśnie w pięknej scenerii Gór Stołowych, w terminie 14-16 września 2018 r., odbędzie się kolejna edycja Garmin Ultra Race. Zapisy na trzecią edycję tej popularnej imprezy biegowej ruszą 1 lutego 2018 r. o godz. 12:00!

W poprzednich latach Garmin Ultra Race pokazał jak bardzo potrzebna jest tego typu impreza w Górach Stołowych. W obu edycjach zawodów na starcie stanęło blisko 2500 zawodników, którzy mieli do pokonania widowiskowe i wymagające trasy prowadzące przez tereny Parku Narodowego Gór Stołowych.

„Garmin Ultra Race już na stałe zakorzenił się w Radkowie, który co roku we wrześniu staje się stolicą biegów ultra. Impreza cieszy się ogromną popularnością i z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcą zmierzyć się z Górami Stołowymi. Garmin Ultra Race stale się rozwija i dlatego w przyszłym roku wszystkim amatorom górskiego ścigania zaproponujemy kolejny dystans. Oprócz biegów na 9 km, 24 km i 53 km, zawodnicy będą mogli rywalizować na całkiem nowym dystansie – 80 km. Cztery dystanse dla dorosłych oraz trzy dla dzieci czynią z Garmin Ultra Race prawdziwy festiwal biegowy!” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Przyszłoroczna edycja Garmin Ultra Race będzie trwała, aż trzy dni! Pierwszego dnia (14.09) wystartują zawodnicy rywalizujący na najdłuższym dystansie – 80 km, na którym przewyższenia wyniosą +2600m/-2600 m i będzie to z pewnością niezwykle wymagająca trasa, nawet dla doświadczonych biegaczy. W sobotę (15.09) odbędą się zmagania na dystansie 53 km, przewyższenia wyniosą +1840 m/- 1840 m. W przypadku najdłuższych dystansów trasy przebiegać będą częściowo przez teren Czech. Ostatniego dnia Garmin Ultra Race 2018 (16.09) amatorzy górskiego biegania zmierzą się z krótszymi dystansami: 24 km (+ 820 /- 820 m) oraz 9 km (+ 450 /- 450 m). Tradycyjnie odbędą się także zawody biegowe dla dzieci – Garmin Ultra Kids, na dystansach 200 m, 500 m i 1000 m.

Zapisy na Garmin Ultra Race wystartują 1 lutego 2018 r. o godzinie 12:00, a dla najszybszych 100 osób, które zarejestrują się na zawody organizator przewidział specjalny rabat. Aby zapisać się wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie imprezy www.ultrarace.pl.

Więcej informacji znajdzie się na facebookowym profilu imprezy https://www.facebook.com/ultraracepl/.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te