Festiwal Biegu Rzeźnika – dzień 7

Na Bieszczadzkim Festiwalu Rzeźnickim po czwartkowej ciszy nastąpiła piątkowa burza i to z piorunami. W jeden dzień rozegrano pięć biegów w tym trzy ultra i dwa maratony…

A w przerwie, w Polańczyku serię 7 biegów dla dzieci.

A dorośli, aby nie marnować dnia 😉 ruszyli o północy…

Trzy grupy wystartowały z Cisnej razem – Nocny Maraton Rzeźnika, Rzeźnik Ultra 140 i Ultra 160.

Tuż po 3:40 na ecie w Polańczyku zameldowali się pierwsi Nocni Maratończycy.

Zwyciężył Stanisław Bacher (03:40:15) przed Arkadiuszem Pawłowskim (03:41:59) i Tomaszem Dejasem (03:42:51)

Wśród kobiet zwyciężyła najlepsza w parach kobiecych w XIV Biegu Rzeźnika – Agnieszka Bratek (4:07:41) przed Marią Domiszewską (4:21:16) i Jagodą Poszytek (5:01:46).

Meta Nocnego Maratonu Rzeźnika w Polańczyku była zaledwie jednym z pierwszych etapów dla Ultramaratończyków 140/160.

Ten sam Polańczyk o godzinie 8:00 był jednocześnie startem dla zawodników Dziennego Maratonu Rzeźnika i Ultra Rzeźnika 100, który to był jednocześnie biegiem zaliczanym do Pucharu Polski Skyrunning.

Cześć zawodników kończących w Polańczyku Nocny Maraton podjęła się wyzwania by o 8:00 ruszyć w drogę powrotną wśród Dziennych Maratończyków i powalczyć w dodatkowej klasyfikacji Dwumaratonu Rzeźnika.

Pierwsi zawodnicy Dziennego Maratonu zameldowali się w Cisnej po ponad 4 godzinach.

Miejsca „na pudle” zajęli:

1.Tomasz Mazurkiewicz – 4:11:22

2.Michał Czyż – 3:14:28

3.Marcin Siemieniec (4:15:22)

Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Kozak (4:49:47) przed Klaudią Kot (4:53:17) i Jagodą Petryną (4:56:48).

Najlepszymi Dwumaratończykami zostali Bogdan Snarski, który pokonał dwa maratony w łącznym czasie 8:41:43 i Maria Domiszewska (łączny czas: 9:37:23).

Warto dodać parę słów o tej dwójce:

Dla Bogdana Snarskiego Nocny Maraton Rzeźnika był już trzecim biegiem festiwalowym a Dzienny – czwartym. Wcześniej zajął drugie miejsce w Rzeźniczku Intro i 7 m-ce w Biegu 3 x HON.

A Maria Domiszewska to mama zwycięzcy Biegu 3 x HON – Ignacego Domiszewskiego. I co warte podkreślenia startując w kategorii K50  zajęła w Dwumaratonie 3 miejsce open czyli dała się wyprzedzić tylko dwóm mężczyznom!

Ponad 19 godzin przyszło czekać na pierwszego ultramaratończyka 160.

Po 19 godzinach i 2 minutach od startu minął linię mety główny faworyt tych zawodów Tomasz Komisarz, zwycięzca m.in. Rzeźnika Ultra w roku ubiegłym.

Najlepszym rzeźnickim ultrasem na dystansie 100 km został Paweł Dybek (11:40:41)

Na zdjęciu powyżej z biegu Marduły i poniżej z Mety Rzeźnika Ultra 100

Biegi ultra oczywiście jeszcze trwają i wyniki możecie śledzić tutaj:

A już jutro, na deser kończącego się Festiwalu – Rzeźniczek, który w krótkim czasie prawie dogonił popularnością swego starszego brata czyli Bieg Rzeźnika oraz trzecia seria biegów dla dzieci.