Góralka najlepsza także po schodach

W miniony weekend w Katowicach odbyły się zawody w coraz popularniejszych biegach po schodach – pod nazwą Altus Cup, będące jednocześnie Mistrzostwami Polski w Biegach Po Schodach.

Zawodnicy mieli do pokonania 593 schody i przewyższenie 110 metrów.Wśród startujących nie zabrakło także „rasowych górali”.

dominikaWśród Pań pewnie zwyciężyła nasza najlepsza „góralka”, tegoroczna, trzykrotna Mistrzyni Polski w biegach górskich (na krótkim dystansie, w biegach wysokogórskich Skyrunning, oraz w stylu anglosaskim) Dominika Wiśniewska -Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik).

Dominika wyprzedziła o blisko 10 sekund Urszulę Nęcką (MKS MOS Płomień Sosnowiec) oraz o 24 sek. Agnieszkę Wojciechowską-Figuła (KW PSP Kraków).

Do małej niespodzianki doszło w rywalizacji Panów, gdzie zwyciężył Damian Ziemianin (KS Forrest Limanowa) pokonując jednego z najlepszych światowych schodobiegaczy Bartosza Świątkowskiego (LKS Sana Kościan), aktualnie 3 zawodnika Pucharu Świata w biegach po schodach.

puchar

Nie oznacza to oczywiście że Damian nie był zaliczany do grona faworytów – wszak w roku 2012 był trzeci a w 2011 drugi, jednak wydawało się iż tegoroczna znakomita forma Bartosza jest gwarantem jego sukcesu w Katowicach. Być może o przegranej zadecydowała stosunkowo nieduża ilość schodów w porównaniu ze światowymi zawodami tego typu, które najczęściej odbywają się w dużo wyższych budynkach… o czym można poczytać np. tutaj: http://www.towerrunning.com

150

Foto: Damian Ziemianin szykuje się do startu a za nim oczekujący Bartosz Świątkowski

Trzecie miejsce zajął Piotr Dębicki (KM PSP Gdynia).

-> Pełne wyniki <-

najkobiety

-> Pełna galeria Ladislava Marasa<-

Post navigation

28 grudnia II Bieg Icemana

28 grudnia 2013 r. w Przesiece w gminie Podgórzyn odbędzie się niezwykła impreza pod Wodospadem Podgórnej.…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te