Dobre starty górali w biegach ulicznych - BiegiGorskie.pl

Dobre starty górali w biegach ulicznych

W tym tygodniu na górskich trasach rywalizowali wyłącznie młodsi adepci biegów górskich walcząc w Ustrzykach o tytuł Mistrza Polski w stylu anglosaskim na krótkim dystansie. Ich starsi koledzy  i koleżanki szlifowali formę w biegach płaskich i tam spisywali się bardzo dobrze. Zwłaszcza dziewczyny osiągnęły świetne rezultaty.

Ponownie najlepiej spisała się Dominika Stelmach – Mistrzyni Polski w Biegach Górskich na Długim Dystansie, która wystartowała w swej docelowej wczesnowiosennej imprezie – w maratonie rozgrywanym w swym rodzinnym mieście – w Łodzi.

Dominika Stelmach na trzeciej pozycji w peletonie

Niezbyt dogodne warunki atmosferyczne nie pozwoliły Dominice osiągnąć zaplanowanego czasu ale i tak spisała się bardzo dobrze zajmując 5 miejsce, z czasem 02:46:44, ustępując jedynie wicemistrzyni Polski w półmaratonie Agnieszce Gortel oraz dwóm zawodniczkom z Etiopii i Ukraince. Maraton ukończyły 94 kobiety.

Do Holandii wybrali się natomiast Robert i Ania Celińscy.

Robert walczył na trasie Maratońskiej, natomiast Ania – Alpejska Mistrzyni Polski – postanowiła wystartować w biegu na 10 km, który udało jej się wygrać i ustanowić, mimo bardzo wietrznej pogody nowy rekord życiowy – 37:22.

Trzecie miejsce w V Półmaratonie Dąbrowskim, ustępując jedynie dwóm zawodniczkom zza wschodniej granicy zajęła Dominka Wiśniewska, uzyskując dobry czas: 01:21:16.

Także w krótszych biegach pokazali się z dobrej strony zawodnicy znani z biegów górskich.

I tak w Biegu Pamięci w Krakowie (5 km) zwyciężył Andrzej Lachowski (15:10), czwarty był Tomasz Kawik (16:02), 7. Kamil Jezierski (16:50) a 10. Rafał Krzemień (17:01).

Na Słowacji bieg na 5 km w Banskiej Bystricy wygrał Dominik Jarco (15:58) a Piotr Holly zwyciężył w Wałbrzychu w biegu –Tarasy i Schody Zamku Książ (16:15).

5 miejsce open i 1 w kat.K30 w Biegu Częstochowskim na 10 km zajęła wracająca po rocznej przerwie na trasy biegowe Mariola Sojda (jej czas to 40:43).