Długodystansowe MP- zapowiedź

W tym roku Mistrzostwa Polski Na Długim Dystansie zostaną rozegrane wyjątkowo późno co jednocześnie wydłużyło nasze ligowe zmagania do 20 października.

Ale z tego co do nas dociera mało jest takich którym bieganie po górach w tym roku już się znudziło … 😉

Tegoroczna edycja odbędzie się w Lądku-Zdroju w ramach Biegu na Górę Trojak (766 m) w Górach Złotych.

Trasa Mistrzostw wynosi 31,0 km i posiada sumę przewyższeń 2624 m i momentami będzie naprawdę stromo …

Start i meta zlokalizowane będą w malowniczej scenerii parku zdrojowego

Do mistrzostw zgłosiło się wielu zawodników ze ścisłej czołówki, którzy chcą powalczyć o tytuł króla i królowej górskich długich dystansów.

Wśród głównych faworytów do medali należy wymienić: Marcina Świerca (Salomon Suunto), Daniela Wosika (RMD Montrail Team), Macieja Bierczaka (RMD Montrail Team), Piotra Hercoga (Salomon Suunto), Piotra Konia (RMD Montrail / GLKS Fałków), Nataniel Swat (GKS Piast Gliwice).

Wśród kobiet raczej zabraknie na starcie Anny Celińskiej (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) i Izabeli Zatorskiej (Puma Running) więc jako faworytki oprócz Dominiki Wiśniewskiej- Ulfik (RMD Montrail Team / SKB Kraśnik) można wymienić m.in.: Ewę Majer (Dobczyce) czy Halinę Gałuszkę (RMD Montrail).


Ale oczywiście, że to nie wszyscy pretendenci do medali – zapewne jeszcze znajdzie się kilku zawodników, którzy mogą śmiało powalczyć o medal o czym przekonamy się już jutro!

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenie!

Foto ze zmagań na Górze Trojak z 2011 roku – mountainmarathon.pl i exmedio.pl

Post navigation

X Jubileuszowy Bieg Bejorów

Data: 28.10.2012 r. (niedziela) o godz.11.00 Dystans: 4.800 m Nawierzchnia asfaltowa 20%, droga leśna 80%. Start:…

6 komentarzy

 • Obstawiam MARCINA jako zwycięzcę, będzie to przysłowiowa kropka nad „i” na długim dystansie 🙂
  Powodzenia dla WSZYSTKICH!

 • Zapewne tak jest – ale w MP na Długim Dystansie należy Pamiętać że Daniel Wosik dwa razy prowadził i dwa razy gubiąc się na trasie spadał na 3 miejsce .. Więc nie wiadomo jakby to było gdyby nie pech Daniela .. Ale i tak Marcin pokazał wielką klasę!!!

 • Na MP zawodnicy gubią trasę? – w Limanowej to byłoby niemożliwe. 🙂

  Podczas ostatniego II Półmaraton Forrest (29.09.2012) przewyższenia były podobne, a nawet – żeby uniknąć niepotrzebnych porównań – po biegu 21 km każdy wykrzykiwał słodkie słowo „masakra!”. 😉

  Mowa Danielu i Marcinie… Marcina tym razem na długim dystansie u nas nie było, jednak widząc formę Daniela na naszych półmaratonie (miał tak sam czas biegu jak czas utytułowanego rowerzysty górskiego MTB!), sugeruję więc Organizatorom, żeby nie żałowali rolek taśmy i wolontariuszy, aby rywalizacja była sprawiedliwa i nikt nie mógł się zgubić.

  Obu Panów lubię, więc niech wygra lepszy, pozdro.

  Tusik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te