Dirt Hunter Tour – ruszyły zapisy!

Dla tych, którym już nieco znudziła się „tradycyjna” formuła biegów górskich (choć nie wiem czy to w ogóle możliwe ;-), czy też wyścigów przełajowych lub po prostu pragną od czasu do czasu jakiejś odmiany  będzie to prawdziwa gratka.

Właśnie ruszyły zapisy do „Dirt Hunter Tour 2013„!

Inauguracja cyklu biegów z przeszkodami pod nazwą Dirt Hunter Tour 2013 rozpocznie się 18 maja w Jura Parku Bałtów.

Kolejne zmagania zawodników odbędą się 28 lipca w Gdańsku na plaży Brzeźno. Zawodnicy w wyżej wymienionych lokalizacjach ścigać się będą na dystansie 10-12km.

Trasa obejmować będzie odcinki położone w lesie, przełęcze, dna zbiorników wodnych.

Na szlaku zawodów mnóstwo naturalnych przeszkód, a dodatkowym urozmaiceniem będą przeszkody sztuczne.

Na trasie do pokonania będą m.in.
mury berlińskie i ścianki wspinaczkowe,
tunele, pochylnie, płoty i rowy,
liny, sznury i sieci pajęcze,
mosty komandosa

Finał – Narodowy Test Sprawności odbędzie się w Warszawie na Lotnisku Babice Bemowo 22 września.

Zawody będą miały charakter atletyczno – sprawnościowy. Do pokonania 1 kilometrowy intensywny tor przeszkód oraz 5 lub 10km biegu.

W celu zaostrzenia rywalizacji przewidziano oddzielne tytuły: Challenge Master – najszybsze pokonanie toru przeszkód, Running Master – najszybsze pokonanie dystansu 10km, Sprint Master – najszybszy finisz na ostatnich 200m  10cio kilometrowego biegu.

Szansę na start w poszczególnych imprezach ma od 600 do 1500 osób.

Podczas całego cyklu uczestnik zbiera punkty, które będą podsumowane w ogólnej klasyfikacji Dirt Hunter Tour, wyłaniającej osobę o tytule „Fittest Dirt Hunter” oraz „Dirty Hattric” – osoby, która zdobędzie 1sze miejsce we wszystkich imprezach cyklu.

Podczas całego cyklu odbywać się będą równoległe zawody Dirt Hunter Junior dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz mały Hunter przeznaczony dla najmłodszych zawodników, którzy zmierzą się z krótkim rekreacyjnym dystansem.

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby Dirt Hunter Tour 2013 stał się rozpoznawalną alternatywą w odniesieniu do nudnego wytrzymałościowego biegania po asfalcie.

W imprezach wystartować mają profesjonalni sportowcy, jaki i rzesze amatorów, których Dirt Hunter ma pobudzić do aktywnego wypoczynku, a wśród nich aktorzy, muzycy czy nawet politycy. W poprzedniej edycji na starcie zawodów pojawili się min. Paweł Januszewski – mistrz Europy w biegu na 400m przez płotki, czy Jerzy Górski – Mistrz Świata Double Ironman z 1990 roku. Partnerem imprezy została Fundacja Dar Szpiku. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wesprzeć tą wspaniałą akcję. „Wszystkim reprezentantom Drużyny Szpiku życzymy owocnych treningów i udanego startu” – mówi Natalia Repta Event Manager.

Cykl biegów z przeszkodami Dirt Hunter Tour 2013 wspierany jest akcją społeczną Dirt Hunter Ewolucje, w której będzie brać udział 3 wybranych uczestników. Otoczeni będą profesjonalną opieką Poradni dietetycznej Remedio oraz trenerską z Fitness Klubu Calypso. Będą realizować wytyczone sobie cele: poprawa sylwetki, start w maratonie oraz inne dowolnie wybrane cele. Całość będzie można prześledzić na stronie głównej programu, na której umieszczane będą wszelkie szczegóły dotyczące uczestników, ich treningów, diety i motywacji. Do 7 lutego można zgłaszać jeszcze swój udział w programie. Wystarczy nagrać krótki film motywacyjny i przesłać go na adres biuro@dirthunter.pl

Dirt Hunter Tour 2013 oraz Dirt Hunter Ewolucje to inicjatywy stworzone by promować rekreację, aktywny wypoczynek oraz rywalizację w zawodach odbiegających od standardowego biegania. Organizatorzy docierają nie tylko do biegaczy, ale również do tych, którzy są na początku swojej przemiany. Biegi Dirt Hunter stawiają człowieka sam na sam z przeszkodami, której pokonanie daje motywację by robić kolejne kroki w ulepszaniu samego siebie. DH Ewolucje ma być platformą gdzie 3 zwykłych bohaterów obudzi w sobie ducha walki, tak by z przeszkodami i kryzysami XXI wieku radzić sobie jak niegdyś nasi przodkowie, którzy posiadając tak niewiele, stawiali czoło wszelkim przeciwnościom losu.

Natalia Repta/Event Manager
Email – Natalia@DirtHunter.pl
www.dirthunter.pl
www.dirthunter-ewolucje.com

Post navigation

Data: 12.05.2012 Miejsce: Bielsko -Biała Dystans: 6.5 km, Przewyższenia: + 493 Kategoria Ligi Biegów Górskich: I…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te