Dieta i trening – zapowiedź

Jak zdrowo budować siłę i wytrzymałość.
Silna wola i ciężki trening fizyczny nie wystarczą, by osiągnąć maksimum możliwości sportowych. Najlepsi sportowcy korzystają z fachowej wiedzy dietetyków.

Katarzyna Biłous na co dzień wspiera maratończyków, ultramaratończyków, triatlonistów, a także sportowców amatorów. W książce Dieta i trening prezentuje przykłady gotowych jadłospisów, które pozwolą kontrolować masę ciała w zależności od poziomu intensywności wysiłku.

DiT_zdjecie_1

Podpowiada również, jak samodzielnie stworzyć indywidualny plan żywieniowy dostosowany do twoich potrzeb – przed treningiem i w jego trakcie, na zawodach i po nich. Dzięki profesjonalnym wskazówkom autorki książki zredukujesz tkankę tłuszczową oraz zbudujesz masę mięśniową, a także wypracujesz nowe nawyki żywieniowe, które przyniosą korzyści dla twojej sprawności fizycznej, zdrowia i samopoczucia.

DiT_zdjecie_3

Dzięki poradnikowi:

precyzyjnie ustalisz, ile i jak jeść, aby w pełni wykorzystać naturalny potencjał

poznasz najważniejsze zasady żywieniowe, które pomagają zregenerować organizm po zawodach i wzmacniają odporność

odkryjesz skuteczne sposoby, jak uniknąć odwodnienia i zakwaszenia organizmu

dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas zakupów oraz jakie przekąski wybierać

DiT_zdjecie_2

Ciało sportowca jest jak silnik – by osiągać jak najlepsze wyniki potrzebuje nie tylko wytrzymałych rozwiązań konstrukcyjnych, lecz także doskonale dobranego paliwa. Ta książka daje przepisy na przygotowanie mieszanki dającej maksimum mocy wtedy, kiedy jej właśnie potrzebujesz.
Marek Dudziński, redaktor naczelny magazynu „Runner’s World”

Uzupełniając swój trening o odpowiednia dietę, zacząłem rozumieć, czym jest „paliwo” dla długodystansowca w triatlonie. Wcześniej jadłem produkty powszechnie uważane za zdrowe, ale dopiero odpowiednie zbilansowanie posiłków pomogło mi osiągnąć docelową wagę startową. Dzięki książce Kasi możesz w prosty sposób zrozumieć, czego potrzebuje organizm sportowca. Polecam.
Kacper Adam, Mistrz Polski dystansu Half Ironman, z rekordem życiowym 3 h 51 m.

dit-410x220-1

O autorce:

Katarzyna Biłous – dyplomowany specjalista dietetyk, trener żywienia w dyscyplinach wytrzymałościowych, terapeuta zaburzeń odżywiania. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki, założycielka poradni dietetycznej DietoVita.pl. Kilkukrotna zwyciężczyni biegów górskich na orientację. Publikowała artykuły m.in. w czasopismach „Runner’s World”, „Women’s Health” oraz serwisie TreningBiegacza.pl. Prowadziła warsztaty dla uczestników wielu największych wydarzeń sportowych w Polsce.

d551550429

Poradnik polecają:

Bez tytułu

ISBN 978-83-7788-659-5
Format: 14,8 x 21 cm
Liczba stron: 272
Cena: 39,90 zł
Edgard, Warszawa 2016
Więcej informacji: www.SamoSedno.com.pl

Na koniec mały konkurs – wyślij do dnia 20.04.2016 do nas zdjęcie o tematyce „moja biegowa dieta” a my wybierzemy 3 najciekawsze i nagrodzimy te osoby książką „Dieta i trening”. e-mail: biuro@biegigorskie.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te