Zapraszamy na DFBG już za tydzień

W dniach 20-23 lipca odbędzie się V Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, zawody wyjątkowe, przyciągające mnóstwo biegaczy z całego kraju – w tym roku zapisanych jest prawie 2200 zawodników!

Co sprawia, że co roku w okolicach 20 lipca do niewielkiego, acz urokliwego Lądka-Zdroju ściągają rzesze biegaczy? Środek wakacji, długa droga niemal z każdego miejsca w kraju, nie najwyższe przecież góry, a jednak startujących w Lądku-Zdrój każdego roku przybywa. DFGB od kilku lat notuje dwucyfrowy wzrost frekwencji co w przypadku dużych imprez i dużej konkurencji w środowisku organizatorów biegów górskich jest imponującym osiągnięciem.

Zdania są różne. Jedni uważają, że Góry Stołowe, Kotlina Kłodzka to najbardziej klimatyczne miejsca w Polsce. Inni podkreślają, że różnorodność dystansów, świetna organizacja oraz bogaty program imprez towarzyszących takich jak: pokazy filmów, koncerty, spotkania z gwiazdami biegów górskich  np Gediminas Grinius, Tofol, Henryk Szost, zawodnicy Salomon Suunto Team.

Jeszcze dla innych magnesem przyciągającym do Lądka jest osoba samego organizatora Festiwalu – Piotra Hercoga, zawodnika Salomon Suunto Teamu, jednego z najlepszych ultrasów na świecie.

Jedno jest pewne. Kameralna atmosfera Lądka Zdroju w tych dniach zmienia się nie do poznania. Spokojne miasto staje się w tym okresie prawdziwą krainą endorfin nad którą unosi się sportowy duch rywalizacji. Biegacze wykorzystują okres wakacyjny i w większości przybywają do Kotliny Kłodzkiej ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi i wiernymi kibicami. Nie dziwi więc fakt, że miasto jest w 100 % opanowane przez entuzjastów biegania oraz ich wiernych kibiców.

Na pewno największe zainteresowanie podczas Festiwalu budzi Bieg 7 Szczytów rozgrywany na dystansie 240 kilometrów. Jest to jeden z najdłuższych biegów w Polsce, trasa dla prawdziwych koneserów, przyciągająca na starto około 200 zawodników. Bieg 7 Szczytów jest bez wątpienia jednym z najtrudniejszych wyzwań w polskim środowisku ultra. Na pokonanie 240 km zawodnicy mają regulaminowe 52 godziny, zmagając się z reguły z upałem oraz oczywistymi niedogodnościami podczas takiego biegu jak brak snu, urazy, zmęczenie. Rekordzistą trasy jest Paweł Dybek, zawodnik Salomon Suunto Team, który uporał się z Biegiem 7 Szczytów w czasie 30 godzin i 35 minut.

Z innych dystansów ultra zawodnicy mają do wyboru również Super Trail (130 km), K-B-L – 110 km oraz Ultra Trail ze swoimi „skromnymi” 68 kilometrami.

Festiwal ma również kilka propozycji na krótszych dystansach. Bardzo popularny jest Złoty Maraton (45km), a rekordy frekwencji zawsze biją: Złoty Półmaraton oraz Trojak Trail – bieg o charakterze charytatywnym. Nie może oczywiście zabraknąć biegów dla najmłodszych, dzieciaki mają swoje zawody w niedzielę, a dla wszystkich przewidziane są niespodzianki i upominki.

W ramach DFBG dzieje się naprawdę wiele. Wspomniane koncerty, spotkania z biegaczami, atrakcje dla dzieciaków – to jedna strona Festiwalu. Warto nadmienić, że bardzo mocno w imrezę włącza się cały region. Lądek-Zdrój, Kudowa-Zdrój bardzo aktywnie promują imprezę oraz przygotowują specjalne oferty turystyczne dla uczestników DFBG i ich rodzin. W poprzednich latach mogliśmy między innymi zwiedzić Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku i Kopalnię Złota, Szlak Ginących Zawodów w Kudowie Zdroju czy Twierdzę Kłodzko.

Poniżej kilka najważniejszych informacji o imprezie i poszczególnych trasach.

Termin: 20-23 lipca 2017 r.
Miejsce: Festiwal odbywać się będzie na terenie Ziemi Kłodzkiej. Na całość zawodów będzie się składać z sześciu biegów górskich, które będą odbywać się w różnych rejonach Ziemi Kłodzkiej. Baza zawodów będzie zlokalizowana w Lądku-Zdroju.
Trasy: Bieg 7 Szczytów – 240 km; Super Trail – 130 km; K-B-L – 110 km; Ultra 68; Złoty Maraton – 45 km; Złoty Półmaraton – 21 km; Trojak Trail – 10 km i bieg dla dzieci

Szczegóły dotyczące Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich oraz zapisy znajdują się na stronie: www.dfbg.pl

Zapisy są cały czas otwarte.

Trasy DFBG na traseo.pl: http://www.traseo.pl/trasy/query/Dolno%C5%9Bl%C4%85ski+Festiwal+Bieg%C3%B3w+G%C3%B3rskich+2016

Zapraszamy!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te