Czas na Półmaraton Górski "Orzeł"! - BiegiGorskie.pl

Czas na Półmaraton Górski „Orzeł”!

11 listopada w Świerkach na terenie Gminy Nowa Ruda obył się 11. Górski Bieg Niepodległości.

W całej Polsce odbywają się ostatnie już w tym sezonie biegi, ale w Górach Sowich ostatnie biegowe uderzenie tej jesieni wciąż jeszcze jest przed nami – w najbliższą sobotę w Sokolcu czeka nas 4. Półmaraton Górski „Orzeł”, który będzie ostatnim tegorocznym biegiem Ligi Biegów Górskich Attiq.

Po biegu odbędzie się tradycyjna uroczysta Gala Biegów Górskich, podczas której na podium staną najlepsi polscy biegacze oraz najlepsi polscy organizatorzy biegów górskich w związku z zakończeniem plebiscytu „Złota Kozica” na najlepsze biegi górskie w Polsce.

Czołówka polskich biegaczy pojawiła się w Gminie Nowa Ruda już w ubiegłą sobotę, co zaowocowało zaciętą i pasjonującą walką w trakcie zawodów. Malowniczą trasę 11. GBN najszybciej pokonał Batrłomiej Wojsław (GLKS Marcinowice). Za zwycięzcą na metę dotarli Cezary Baliga (Team Hoka Garmin) i Tomasz Pasik (Edenrun Wolsztyński Klub Biegowy). Warto podkreślić, że różnice między zawodnikami czołówki były minimalne.

Klasyfikację open kobiet wygrała Anna Ficner (OLAWS Złotoryja/ MKS Siechnice. Pół minuty po niej na mecie pojawiła się Urszula Paprocka (Nowa Huta Team), a trzecie miejsce zajęła Sonia Rozumkiewicz (Świdnicka Grupa Biegowa). Bieg ukończyło prawie 300 osób.

18 listopada świat biegów górskich przenosi się do Sokolca i pod schronisko „Orzeł”.

Na liście startowej 4. Półmaratonu „Orzeł” znajduje się już prawie 500 zawodniczek i zawodników i jest to jedna z najważniejszych górskich imprez biegowych w Polsce.

Na starcie stanie absolutny top jeśli chodzi o elitę polskich biegaczy oraz wielu amatorów.

Start w sobotę o 10:00 tuż obok schroniska „Orzeł” w Sokolcu.

W dniu zawodów będzie można jeszcze zgłosić się do udziału w zawodach.

Biuro zawodów w biurze zawodów w karczmie Sowa Grapa na Przełęczy Sokolej – w piątek od 16:00 do 20:00 i w sobotę od 7:30.

Początek Gali Biegów Górskich o 17:00.

Więcej o biegu: https://www.polmaratongorski.pl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*