Crossowe Grand Prix Jury – Ogrodzieniec

Zapraszamy na kolejny bieg z cyklu 4 PORY ROKU Crossowe Grand Prix Jury, czyli bieg crossowy i marsz Nordic Walking – WIOSNA. Cykl biegów Cztery Pory Roku został tak zaplanowany aby pokazać piękne krajobrazy oraz wspaniałe miejsca na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Rozpoczęliśmy 30.03.2014 biegiem w Morsku koło Zawiercia, gdzie można było podziwiać ruiny zamku Bąkowiec i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu z rodziną.

Tym razem spotykamy się w Ogrodzieńcu 31.05.2014r. Biuro zawodów będzie czynne w godzinach od 7:00 do 10:00, start i meta przy Zamku Ogrodzieniec w gminie Ogrodzieniec. Zawody będą odbywały się na różnych dystansach. Najdłuższy dystans biegu  to ok. 23 km (zdjęcia poniżej) – bieg ma charakter „TAM i Z POWROTEM”.

jura1

jura6

jura2

Są też krótsze dystanse dla biegu i marszu Nordic Walking po pętli – 1 okrążenie o długości ok. 5 km (zdjęcia poniżej)lub 2 okrążenia, czyli długość ok. 10 km. Przebieg trasy to ścieżki biegowe, szlaki turystyczne i drogi szutrowe w terenie leśnym oraz drogi asfaltowe.

jura3

jura4

jura5

Trasa, jak to na Jurze, urozmaicona i wymagająca. W nagrodę za wysiłek mamy medale do kolekcji dla każdego uczestnika.

jura7

oraz bardzo fajne nagrody rzeczowe dla najlepszych w biegu na 23 km – autoryzowany Dealer KIA Euro-Kas ufundował samochód KIA na weekend,  właściciel hotelu POZIOM 511 pobyt weekendowy z osobą towarzysząca, a Region IPA Zawiercie ufundował tradycyjne akcesoria jurajskie: miecz i biżuterię.
Dla zwycięzców w pozostałych biegach i marszu Nordic Walking są także atrakcyjne nagrody – więcej w regulaminie http://jura-running.com/files/Cztery%20Pory%20Roku%20WIOSNA.pdf.

Impreza ma charakter otwarty.

Zapisy odbywają się tylko przez Internet na stronie http://www.jurarunning.com/?zapisy,13.

Dodatkowo IPA Zawiercie organizuje bieg dla dzieci ze szkół podstawowych i z gimnazjów.
W dniu zawodów każdy uczestnik będzie mógł zwiedzić zamek.

ogrodzieniec

To nic, że już tu byliście, bo właśnie została otwarta nowa trasa zwiedzania zamku i można zobaczyć nowe drewniane krużganki.

Ponadto, przygotowujemy inne atrakcje dla dzieci i dla dorosłych.

Strona zawodów: http://jurarunning.com/

jura8

Post navigation

Już za 2 tygodnie Bieg Extra

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od biegu górsko-przygodowego w Wojanowie. Będzie to bieg niezwykły –…

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te