Anna Celińska 6 w Zermatt Marathon - BiegiGorskie.pl

Anna Celińska 6 w Zermatt Marathon

Świetnie spisała się nasza jedna z najlepszych biegaczek górskich, tegoroczna Mistrzyni Polski w Skyrunning, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i wiceliderka Ligi Biegów Górskich – Anna Celińska (Byledbiec Anin/Bielsko-Biała) w rozgrywanym w Szwajcarii kultowym Zermatt Marathon.

W biegu tym zawodnicy oprócz pokonania 42.195 km, musieli zmierzyć się z bardzo dużym przewyższeniem, gdyż start następował na wysokości 1085 m np.m. a meta usytuowana była pod Materhornem, na wysokości 2585 m n.p.m.

Ania w bardzo silnej, międzynarodowej stawce biegaczek zajęła świetne 6 miejsce  – jej czas to4:01:05.

Zwyciężyła Szwajcarka Daniela GASSMANN-BAHR – jej czas to 3:29:14. Wśród mężczyzn zwyciężył jej rodak, Paul Maticha MICHIEKA, który jako jedyny złamał barierę 3 godzin. Jego czas to 2:59:55

Bieg ten Ania traktowała jako jeden z etapów jej przygotowań do Mistrzostw Świata w Biegach Górskich na Długim Dystansie, które odbędą się we wrześniu na trasie Jungfrau Marathon, a którego trasa posiada dość podobny profil do Zermatt Marathon.

Oczywiście bieg ten ukończył także Robert Celiński – mąż Ani, w  dobrym czasie i formie, zajmując 51 miejsce, na 812 zawodników. Czas Roberta to 4:04:03.