Bielsko-Biała gościła biegaczy górskich

24 czerwca 2017 odbyły się  3.Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich. Organizatorzy zapewnili uczestnikom możliwość rywalizacji na nowych widokowych trasach i dystansach.

Biegacze uczestniczyli w dwóch długich biegach: w Biegu 5 Schronisk (43,5 km) i w Biegu 3 Schronisk (25,2 km). Oba biegi zakończy się finiszem w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej w Bielsku-Białej. W ten dzień także dzieci mogły rywalizować w Biegu Małego Mistrza o Puchar Prezesa Befado. Honorowym patronat nad imprezą objął Pan Jacek Krywult – Prezydent Miasta Bielska-Białej.

W obu biegach wystartowało łącznie prawie 250 osób. W zawodach uczestniczyli nie tylko biegacze i biegaczki z Polski, ale również z Czeskiej Republiki.

Zwycięzcą Biegu 3 Schronisk został Dominik Grządziel (ATTIQ.PL) z Dziekanowic, który przebiegł 25,2km trasę w czasie 2h00m31s. Wśród pań triumfowała Katarzyna Knapik (Klub Morskich Świnek) z Bielska-Białej z czasem 2h50m13s.

Zwycięzcą Biegu 5 Schronisk został Wojciech Probst (INOV-8 Team) z Hażlacha, który przebiegł 43,5km trasę w czasie 3h51m42s. Najlepsza wśród pań była Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) z Gliwic z czasem  5h38m34s.

„Po mistrzostwach otrzymaliśmy wiele podziękowań od uczestników. Wielu z nich oceniło, że zawody były świetnie zorganizowane, a niektórzy z nich ocenili, że uczestniczyli w najlepszym biegu górskim w jakim uczestniczyli. My organizatorzy: Ultra Beskid Sport , Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji chcemy równać się z najlepszymi. Wprowadziliśmy kilka zmian w stosunku do lat poprzednich tak aby biegacze czuli się w Bielsku-Białej wyjątkowo, miło i bezpiecznie. Były posiłki dla wegetarian, staraliśmy się nakłonić widzów do oklasków przy wbieganiu każdego zawodnika na metę. Pozyskaliśmy nowego partnera – firmę Befado z Bielska-Białej, który zapewnił że dzieci mogły biegać bezpłatnie a w pakietach dostać okolicznościową koszulkę i odlewany medal. „ – mówi Jakub Karcz z Ultra Beskid Sport.

Wojciech Probst – Zwycięzca Biegu 5 Schronisk na mecie powiedział:

„Start w Biegu 5 Schronisk zaplanowałem jako test przed sierpniowym Chudym Wawrzyńcem. Trasa wydawała się szybka i w miarę prosta ale okazała się bardzo zdradliwa a dodatkowo słońce bardzo dawało się we znaki na odkrytych fragmentach, których było sporo. Podbiegi na Błatnią oraz Szyndzielnię w drugiej części trasy potrafią zmienić bieg w prawdziwą walkę o przetrwanie. Zawody godne polecenia ze względu na świetną atmosferę i taką samą organizację”.

Atrakcją biegów był finisz na płycie hali widowiskowo-sportowej. Każdy z biegaczy na mecie otrzymał okolicznościowy medal.

„Wielkim atutem przy organizacji tej imprezy jest zaplecze i profesjonalizm współorganizatorów. Hala wielofunkcyjna w Bielsku-Białej daje duże możliwości, które staraliśmy się wykorzystać. Przy upale sięgającym prawie 32 stopni, meta w klimatyzowanej hali to zbawienie nie tylko dla biegnących, ale i dla publiczności i nas organizatorów.
Nowoczesność, komfort i przestrzeń to lubią biegacze, a w Bielsku-Białej mamy takie możliwości.” – powiedział Marek Kołodziej z Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W ostatnią czerwcową sobotę odbywał się również Bieg małego Mistrza o Puchar Prezesa Befado. W tych zawodach, na dystansach 100, 300 i 600m wystartowało 150 dzieci. Każde dziecko otrzymało w pakiecie okolicznościową koszulkę, a na mecie okolicznościowy medal i słodki poczęstunek.

Organizator imprezy w Bielsku-Białej, stowarzyszenie Ultra Beskid Sport, już dzisiaj zaprasza na kolejną imprezę na 3.Półmaraton Fantoma, który odbędzie się 2 września w Kurowie koło Stryszawy. Zapisy ruszą w pierwszym tygodniu lipca. Tam również odbędą się: bieg krótki na dystansie 6,5km, Nordic Walking i biegi dla dzieci. Informacje i zapisy na stronie www.ultrabeskid.pl

Organizatorami imprezy byli: Gmina Bielsko-Biala, Ultra Beskid Sport, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz O-Team Bielsko-Biała.

Wyniki Bieg 3 Schronisk -25,2 km
http://www.bgtimesport.pl/_files/public/wyniki/UBSpolmaraton17.pdf

Wyniki Bieg 5 Schronisk – 43,5 km
http://www.bgtimesport.pl/_files/public/wyniki/UBSmaraton2017.pdf

autor zdjęć: Grzegorz Pastwa

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te