Biegi w Szczyrku i Zakopanem - BiegiGorskie.pl

Biegi w Szczyrku i Zakopanem

Biegi w Szczyrku i Zakopanem z Ambasadorem

Wielkimi krokami zbliżają się wrześniowe eventy biegowe „Skrzyczne – Wyzwanie 1257” w Szczyrku i „Dycha Pod Krokwią” w Zakopanem. Oba te wydarzenia będą miały swojego Ambasadora w osobie Marcina Rzeszótko, utytułowanego biegacza górskiego i skialpinisty.

Miłośnicy biegowej rywalizacji mogą już zapisywać się do udziału w ciekawych imprezach zaplanowanych na jesień. W sobotę 3 września przewidziano rywalizację w biegu alpejskim „Skrzyczne – Wyzwanie 1257” na dystansie blisko 5 km, dla którego metą będzie szczyt Skrzycznego. Uczestnicy wystartują z okolic dolnej stacji kolei linowej na Skrzyczne w Szczyrku, co oznacza, że zmierzą się ze znacznym przewyższeniem wynoszącym 727 m. Na piątek 30 września zaplanowano w biegowym kalendarzu drugą edycję eventu „Dycha Pod Krokwią” w Zakopanem. W tym przypadku przygotowana zostanie oświetlona trasa długości 10 km, wiodąca głównie nawierzchnią asfaltową, ale również zawierająca elementy przełajowe.

Trasę obu wrześniowych biegów, bez wątpienia zapowiadających się atrakcyjnie z perspektywy uczestników, doskonale zna Marcin Rzeszótko, utytułowany biegacz górski i skialpinista. – Lokalizacje zaproponowane dla tych wydarzeń gwarantują ich odpowiednią jakość sportową, ale przy tym też widowiskowość rywalizacji. To świetna okazja, aby sprawdzić się tak naprawdę w obu biegach, które mają swoją odmienną specyfikę – mówi biegacz.

Marcin Rzeszótko będzie Ambasadorem wspomnianych biegów, co oznacza, że uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z nim przy okazji zbliżających się eventów i uzyskać choćby cenne wskazówki dotyczące biegowych aktywności. A jest to sportowiec, który ma na swoim koncie sporo wartościowych sukcesów. Jest mistrzem Polski 2022 roku w biegach górskich, 9-krotnym medalistą i 12. zawodnikiem Pucharu Świata Golden Trail World Series. W dorobku ma także wicemistrzostwo Polski w skialpinizmie oraz zwycięstwo w prestiżowych zmaganiach Red Bull Szybka Tura. Na co dzień pracuje w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, jest ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i przewodnikiem tatrzańskim.

Biegowe wydarzenia „Skrzyczne – Wyzwanie 1257” w Szczyrku (zapisy – https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/599) oraz
„Dycha Pod Krokwią” w Zakopanem (zapisy – https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/595), dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, łączy prócz osoby ich Ambasadora również to, że klasyfikacje prowadzone będą w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych grupach wiekowych.

Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe medale, a także obficie wyposażone pakiety startowe. Nie zabraknie pucharów oraz upominków rzeczowych dla najlepszych oraz nagród-niespodzianek w ramach szczęśliwych numerów startowych.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*