Bieg z biało- czerwoną w tle

Na starcie 5.”Górskiego Biegu Niepodległości” w Świerkach stanęło 200 biegaczy. Najpierw pani wójt Gminy Nowa Ruda, Adrianna Mierzejewska, powitała biegaczy, a następnie odegrano hymn.

Punktualnie o godz. 11,00 wystrzałem z pistoletu pani wójt dała znak do startu. Jeszcze w noc poprzedzającą bieg był lekki mróz i sypało śniegiem. Niestety, w dniu zawodów temperatura była na lekkim plusie i na trasie zrobiło się miękko.

1

Zwłaszcza podbiegi mogły być problemem i kto nie pomyślał o odpowiednich butach przegrał już na starcie.

2

Wielu zawodników dobiegających do mety nie mogło utrzymać równowagi, bowiem ten odcinek był najbardziej rozdeptany i rozjechany.

5

Do Świerków przyjechała w tym roku cała czołówka polskich biegaczy górskich z Robertem Faronem, Miłoszem Szcześniewskim, Darkiem Markiem, Tomaszem Gawrońskim i Piotrem Hollym na czele.

Również mocno obsadzone były kategorie M- 40 i M- 50.
Nic dziwnego, bowiem walka o prymat w Lidze Biegów Górskich Dare 2 B wkracza w decydującą fazę,a bieg w Świerkach ,to kategoria „S” i dużo punktów do zdobycia!

8

Od początku bardzo mocne tempo narzuciło dwóch zawodników – Miłosz Szcześniewski /Salco Sport Team Wschowa/ i Tomasz Gawroński /UMKS Nadir Jędrzejów/. Urwali się grupie, ale na 5 km, to już Miłosz prowadził.

milosz

Również pierwszy wbiegł na Górę Włodzicką i pierwszy zameldował się na mecie ze znakomitym, jak te warunki pogodowe czasem, 40 min. 16 sek przez co nadal zachował szansę na końcowe zwycięstwo także w Lidze Biegów Górskich Dare2B. Trzeba przyznać, że był to znakomity bieg Miłosza!

Drugi ze stratą 37 sekund był Tomasz Gawroński , a trzeci wicelider Ligi Biegów Górskich – Robert Faron /Salco Sport Team Zalesie/ z czasem 42 min.17 sek. Następne miejsca zajęli kolejni zawodnicy z polskiej czołówki: Piotr Holly (sportfuel.pl) i Darisz Marek (RMD Montrail Team).

m

Wśród kobiet zwyciężyła Lidia Niekraś z Kłodzka z czasem 55min. 11 sek/54 m. open/ przed Agnieszką Malik również z Kłodzka – 56 min. 45 sek /70 m. open/. Trzecie miejsce przypadło zawodniczce z Zakopanego Dominice Bolechowskiej – 57 min.02 sek /72 m. open/.

k

Kobiety stanowiły ¼ wszystkich uczestników piątkowego biegu.
Tradycyjnie na mecie, pamiątkowe medale wręczały zawodnikom wójt gminy, pani Adrianna Mierzejewska i Dyrektor biegu ,Gabriela Buczek.

kk

A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:

KOBIETY:
K- 20- Dominika Łabuda –Kamienna Góra, K-30 -Lidia Niekraś- Kłodzko,K- 40- Dominika Bolechowska -Zakopane, K-50 -Ewa Kita- Kędzierzyn-Koźle, K-60- Renata Sobczak –Oleśnica.

MĘŻCZYŹNI:
M-16 – Mateusz Grzyb – Nowa Ruda , M-20 – Miłosz Szcześniewski – Wschowa, M- 30 – Piotr Holly- Wałbrzych, M- 40 – Robert Faron – Zalesie ,M- 50 Marek Swoboda –Wałbrzych , M-55 –Ireneusz Stermach – Sobótka , M-60 –Janusz Ferenc – Ludwikowice Kłodzkie, M – 65 – Marek Możwiło – Ludwikowice Kłodzkie, M-70 – Janusz Poniecki – Syców.

W tym roku organizatorzy dołożyli wiele elementów dodatkowych, jak choćby znakomite ciasta domowe, świetny posiłek czy chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Do tego kawa, herbata, enervit ,woda czy jabłka. Co ważne, uczestnicy biegu mogli do woli korzystać z dobrodziejstw kulinarnych oferowanych przez organizatorów biegu. Na ile kto miał ochotę , na tyle skorzystał.

9

Po sprawnie przeprowadzonej ceremonii dekoracji odbyło się losowanie 10 bezpłatnych pakietów startowych na przyszłoroczny „Bieg na Wielką Sowę” oraz „Górski Bieg Niepodległości” oraz honorowanie najlepszych zawodników z miasta i Gminy Nowa Ruda.

09

A skąd ten tytuł ? Otóż jeden z miejscowych zawodników, który z powodu kontuzji nie pobiegł ,zajął się robieniem zdjęć. Jedno z nich okazało się rewelacyjne. Przedstawia biegnącego przez las zawodnika z biało-czerwona flagą. Oczywiście zdjęcie zostanie zamieszczone na stronie biegu ,aby wszyscy uczestnicy piątkowej imprezy mogli je obejrzeć.

23

Gospodarze „Górskiego Biegu Niepodległości” już dziś zapraszają do Świerków.
Podobno atrakcji ma być jeszcze więcej. Także w pakiecie startowym.

A tych którym się u nas podobało zachęcamy do głosowania na nas w konkursie na najlepszy bieg górski:

http://zlotakozica.b4sportonline.pl/

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te