Bieg Wierchami po raz trzeci

Trzeci weekend czerwca w spokojnej i malowniczo położonej miejscowości Rytro zamienił się w stolicę biegów górskich, biegów dla rodzin i gimnazjalistów.

W sobotę Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro zorganizowało Bieg Wierchami po raz trzeci przy wsparciu sponsora tytularnego firmy Regatta w ramach programu RUSZ SIĘ i przybrał nazwę Regatta Bieg Wierchami.

1

Już od świtu w sobotę biegacze zbierali się pod hotelem Perła Południa by odebrać pakiety startowe i przygotować się do biegu. A mieli do wyboru dystans S – 11 km, M – 30 km lub L – 50 km. Ogromny plac pod hotelem zyskał śwarnych górali i pikne  góraleczki, gdyż w pakietach startowych mężczyźni otrzymali ciupagi a kobiety czerwone góralskie korale.

DSC_0030

Część osób przybyła w Nasze rejony po raz trzeci mając na sobie koszulkę z pierwszej edycji, kapelusz lub spódniczkę z motywem góralskim z ubiegłego roku. To bardzo cieszy, że biegacze nie dość, że chcą biegać u podnóża Beskidu Sądeckiego, to dodatkowo doceniają pomysłowość organizatorów.

DSC_0047

Na wszystkich sobotnich dystansach wystartowało łącznie blisko 300 osób. Biegaczom na mecie towarzyszyła radość, zmęczenie, ale również łzy wzruszenia, że dali radę ukończyć niełatwy bieg.

DSC_0617

Osoby, które zdobyły pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej każdego biegu otrzymali ręcznie robione statuetki, nagrody finansowe oraz vouchery od sponsora tytularnego firmy Regatta.

DSC_0627

Po dekoracji na dystansie 50 km wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody rzeczowe od pozostałych sponsorów. Pogoda sprzyjała całodniowej imprezie.

DSC_0626

Po biegach swoim występem raczył nas Zespół Regionalny „Dolina Popradu”, który grał, śpiewał i tańczył pod góralską nutę. Kolejny występ różnił się od poprzedniego mocniejszym brzmieniem. Na scenie pojawił się zespół Mr. Pollack, który wprawił obecnych biegaczy i ich rodziny w wir tańca rodem z Festiwalu Woodstocku. A na zakończenie, w celu zwieńczenia ciężkiego wysiłku biegaczy i organizatorów wystąpił Zespół „Gro i Bucy” z Piwnicznej – Zdroju, porywając góralską nutą zarówno miejscowych jak i przyjezdnych.

DSC_0636

Drugi dzień dedykowaliśmy rodzinom z dziećmi i gimnazjalistom w ramach Rodzinnego Biegania z Regattą oraz Regatta Bieg Gimnazjalisty. Rodziny rywalizowały na łącznym dystansie 4,5 km. Trasa podzielona była na 3 części: jeden z rodziców miał do pokonania 2 km ostry podbieg pod górną stację wyciągu krzesełkowego Ryterski Raj, aby później zbiec, „przybić piątkę” drugiemu rodzicowi, który również miał do pokonania 2 km, ale na równej trasie drogą leśną. Na końcu czekało dziecko, które miało urozmaicone przebieżki. Najpierw zjazd na oponie do summertubingu, pokonanie mostku, wspinaczka na zjeżdżalnie i jak najszybszy zjazd, slalom pomiędzy pingwinkami i piękny finisz na mecie, na której czekali najbliżsi. Wśród wygranej trójki w dwóch kategoriach rozdysponowaliśmy nagrody rzeczowe oraz vouchery sponsora tytularnego firmy Regatta.

DSC_0020

Po zakończeniu zmagań rodzinnych przyszła kolej na gimnazjalistów i wyścig na dystansie 2 kilometrów. Zacięta rywalizacja młodych biegaczy pozwoliła wyłonić bardzo szybko zwycięzcę biegu. Dla najlepszych dziewcząt i chłopców firma Regatta ufundowała vouchery na zakupy w ich sklepie oraz otrzymali nagrody rzeczowe od pozostałych sponsorów.

DSC_0009

Obydwie imprezy cieszyły się dużą popularnością i przyniosły radość organizatorom, którzy już niedługo zasiadają do obrad w celu jak najlepszego zorganizowania kolejnych biegów górskich.

Zapraszamy za rok do Rytra!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te