Bieg Ultra Granią Tatr dopiero w 2015r

Głosowanie na najlepszy bieg górski sezonu jeszcze trwa – niestety jeden z biegów który, możemy to już powiedzieć będzie bardzo wysoko przez Was oceniony odbędzie się dopiero w 2015 roku…

Oto informacja organizatorów:

Zgodnie z ustaleniami  z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, pozwalającymi nam na organizację Biegu nie częściej niż raz na dwa lata oświadczamy, że nie staramy się o zgodę na 2014 rok.

mapka

W następnym sezonie wystąpimy o zezwolenie na organizację zawodów w sierpniu 2015 roku i mamy nadzieję, że uda nam się je otrzymać.

PLAKAT maly

Tymczasem aby dać Wam czas na przygotowania i treningi oraz ustalić jasne kryteria, zmieniamy formułę biegów kwalifikacyjnych. Aby wystartować w następnych zawodach należy uzyskać 3 punkty w maksymalnie dwóch biegach w latach 2013 – 2014.

PDS_4060

Lista biegów znajduje się poniżej, do tej listy mogą dojść imprezy o które poprosicie (min. inne biegi zagraniczne, których wszystkich nie jesteśmy w stanie znaleźć).

PDS_4858

Termin i trasa biegu zasadniczo się nie zmienią, ale myślimy o minimalnym wydłużeniu dystansu o około 2km i zmianę miejsca mety na łatwiej „dostępną”. O wszelkich nowościach będziemy informować na stronie i profilu FB.

PDS_5463

Życzymy Wam udanych przygotowań i owocnych treningów, zapraszamy na organizowane przez nas obozy „Granią Tatr” (min. w Schronisku Murowaniec i we włoskim Maso Corto) i obiecujemy, że jeśli uda nam się zorganizować drugą edycję, to będzie ona niezapomniana…

PDS_5547

Punktowane Biegi 2013/2014
– Bieg „Granią Tatr” 2013 – 3 punkty
– UTMB – 3 punkty
– CCC – 3 punkty
– Biegi z serii Ultra Skyrace (Europa i Świat – powyżej 75km) – 3 punkty
– Bieg Rzeźnika – 2 punkty
– Sudecka Setka (tylko trasa 100km)  – 2 punkty
– Bieg 7 Szczytów (w ramach DFBG) – 2 punkty
– Bieg 7 Dolin (trasa 100km) – 2 punkty
– Maraton Kierat (100km) – 2 punkty
– Beskidzka 160 Na Raty (dłuższa trasa 85km) – 1 punkt
– Maraton Karkonoski – 1 punkt
– Maraton Gór Stołowych – 1 punkt
– KBL (w ramach DFBG) – 1 punkt
– Chudy Wawrzyniec – obie trasy 1 punkt
– Gorce Maraton – 1 punkt
– Bieg Marduły – 1 punkt
– Maraton Zielone Sudety – 1 punkt
– Maraton Bieszczadzki – 1 punkt
– Maraton Beskidy – 1 punkt

PDS_5547

Z górskimi pozdrowieniami,
Monika Strojny, Justyna Żyszkowska, Mariusz Rogus

Post navigation

2 komentarze

  • A może biegacze sami by zagłosowali i zebrali petycję do TPN za rozegraniem jednak tego biegu w 2014 roku? w grupie siła, i to nie TPN jest dla nas, ale my dla gór. Myślę że nie małą reklamę zrobiono Zakopanemu i w ogóle Tatrom nie tylko w Polsce, ale po za jej granicami tym biegiem, a turyści byli pod wrażeniem ultrasów w długi sierpniowy weekend.

  • TPN wydał zgodę na organizację biegu co dwa lata. Organizatorzy zgodzili się z decyzją TPN i nie wnieśli odwołania od decyzji. Krótka piłka. Jeżeli ktoś ma ochotę pobiegać w Tatrach nie potrzebuje do tego żadnej oficjalnej imprezy, co najwyżej parę butów…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te