Bieg Szlak Trafi po raz czwarty

Czwarta edycja Biegu Szlak Trafi zapowiada się po raz kolejny wyjątkowo. Pewne jest jedno, 6 sierpnia 2016 roku koniecznie trzeba zarezerwować w kalendarzu biegowym, gdyż na każdego uczestnika czeka mnóstwo niespodzianek.

Bieg Szlak Trafi od pierwszej edycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z roku na roku przyciąga coraz więcej biegaczy, którzy próbują swoich sił w trudnym i wymagającym terenie oraz poznają tę część Polski od całkiem innej strony. Nic dziwnego, atrakcyjna trasa, cudowne widoki, niepowtarzalna atmosfera i wspaniała organizacja to wszystko sprawia, że mamy do czynienia z idealnym wydarzeniem na którym nie może zabraknąć nikogo, kto kocha wyzwania.

IMG_2830

“Przede wszystkim zależy nam na tym, żeby wszyscy startujący szczęśliwie dobiegli do mety, dlatego mocno stawiamy na bezpieczeństwo na trasie. Mimo wszystko to trudny do okiełznania teren pod względem logistycznym, ale możecie być pewni po raz kolejny dołożymy wszelkich starań żebyście zawsze otrzymali pomoc w jak najkrótszym czasie” – mówi organizator biegu Bartek Księżak.

IMG_2724

TRASA
W tym roku przygotowane zostały również trzy trasy. Jak wiadomo warunki na trasie w dniu startu są nie do przewidzenia, co tylko dodatkowo zachęca. Na pewno będzie błoto, korzenie, kamienie, deszcz lub totalny żar, punkty żywieniowe i oczywiście piknikowa, rodzinna atmosfera. Tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

IMG_2915

Jest trasa krótka, czyli licząca 7 kilometrów. Polecamy każdemu kto jest na początku swojej kariery biegowej lub uwielbia się ścigać.
Organizatorzy przygotowali dystans półmaratonu – 21 kilometrów. Trasa idealna na debiut na tym dystansie, wspaniałe widoki, nad którymi można się rozwodzić przez długi czas i co najważniejsze poznanie wąwozów przez tyle kilometrów pozwala zrozumieć ich piękno oraz sprawia, że za rok na pewno się do nich wróci.

Główny dystans czwartej edycji to tak samo jak w zeszłym roku bieg ultra, około 57 kilometrów. Mamy dobrą wiadomość dotyczącą tego dystansu, w tym roku start umieszczony został pod słynnym Zamkiem w Kazimierzu Dolnym, a jej początkowy etap pozwoli odwiedzić najpiękniejsze zakątki Kazimierza jak wąwóz Plebanka, Kwaskowa Góra czy Rynek. Meta jak zawsze już przy Karczmie Parchatka. Bieg ultra na pewno dla każdego biegacza pozostanie niezapomniany nie tylko pod względem długości i związanego z nim zmęczenia, ale również ze względu na piękno Kazimierskiego Parku Krajobrazowego i wspaniale urokliwych wąwozów.

Niektórzy twierdzą, że trasy Biegu Szlak Trafi są diabelskie, wykańczające i pełne przygód, ale przecież im większe wyzwanie tym większa satysfakcja już po. W tym roku Organizatorzy na pewno nas nie zawiodą.

IMG_2743

Zapisy na bieg ruszają już niedługo! Dokładnie 11 kwietnia 2016 roku o godzinie 12:00 rozpocznie się polowanie na miejsca do czwartej edycji. Zapisy będą odbywać się przez stronę internetową www.biegszlaktrafi.pl

1

W tym roku również przy zapisach będzie można wspomóc leczenie Filipka Szajby, który urodził się z bardzo rzadką chorobą genetyczną – zespołem Aperta.

Więcej szczegółów na fb dla Szajby:
https://www.facebook.com/filipszajba/?rc=p

Serdecznie Zapraszamy!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te