Beskidzkie Piekło czyli 160 na raty

Tak określają Beskidzką 160 Na Raty zawodnicy startujący dotychczas w tej imprezie… Dlaczego? Jest to związane z charakterystyką imprezy, ukształtowaniem terenu oraz filozofią zawodów określoną przez organizatorów.

Uczestnicy biegu nazywani tu pp prostu „Terminatorami”, mają na swojej trasie do czynienia z różnymi typami nawierzchni: błoto, kamienie, korzenie, bale, grząski podmokły teren, wodę, asfalt oraz odcinki płyt betonowych. Tego wszystkiego na raz nie sposób spotkać w Tatrach lub na innych biegach.

1 (9)

Organizatorzy starają się poprowadzić  trasę przez Beskid Śląski tak, aby zawodnicy odczuli klimat tej części Karpat. Także tej wiosny uczestnicy zasmakują Piekła Beskidów i to od samego początku. Odcinek Gminy Goleszów jest wspólny dla trzech tras 100 km, 50 km i 30 km.

1 (60)

Nowością będzie odcinek pasem granicznym wiodącym przez Leszną Górną z podbiegiem na Ostry Nydecki (najwyższy szczyt gm. Goleszów 709m n.p.m.) ale co gorsza takim zbiegiem, że…. Ale sami zobaczycie. Trasy 50 i 100 pobiegną dalej na Małą i Wielką Czantorię, na Soszowie 50 odbija do Wisły Jawornik natomiast 100 rozpocznie marsz po szczytach Beskidu Śląskiego.

1 (211)

Na liście setki znajdą się takie „atrakcje” jak ostre podejścia choćby na Stożek, Magurkę Wiślańską, Skrzyczne, zbieg do Wisły Kozince, Lipowe Ostre, Biały Krzyż czy Ustroń Polana. Zawodników 50 i 100 w Ustroniu Polanie czeka ponowne (o wiele gorsze) zdobywanie Wielkiej Czantorii 600 m w pionie na odcinku 4 km, trasą narciarską).

1 (746)

Później już zbieg wydawałoby się do mety ale nic bardziej mylnego. Na swej drodze zawodnicy mają do zaliczenia kilka mniejszych, ale za to bardzo uciążliwych górek, z krótkimi lecz ostrymi podejściami. Szczególnie wart  uwagi jest odcinek trasy na terenie starego kamieniołomu na Wyrchgórze.

1 (315)

Kto uważa, że w swoim życiu biegacza przeżył już wszystko powinien wybrać się do Piekieł Beskidów, gdzie czekają go niezapomniane wrażenia, szczęście mieszane z buntem i złością, a przede wszystkim czeka go walka z własnymi słabościami, wymagającą trasą i to na każdej z proponowanych tras.

1 (335)

Mimo, że jest to nieduży bieg, to przyciąga śmiałków z całej Polski i nie tylko.

1 (741)

Każdy może już tu otworzyć podwoje piekieł i przeżyć je na ziemi.
Welcome to Hell !!

Strona zawodów:
http://beskidzka160naraty.pl/

Serdecznie zapraszamy

Post navigation

Bieg Szlak Trafi po raz trzeci.

Zapraszamy na trzecią edycję „Bieg Szlak Trafi”, która odbędzie się 1.08.2015 roku na terenie Kazimierskiego Parku…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te