Baca robi bieg WOP-isty w Opawie

Po sukcesach organizacyjnych Mistrzostw Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich w Opawie k/ Lubawki popularny Baca (Edward Dudek były narciarz Górnika Wałbrzych) postanowił wraz z Andrzejem Świeradem i Zenkiem Królem, zorganizować bieg górski granicami państw.

Nazwa imprezy powstała od ochrony granicy przez wojsko i tak oto powstał Bieg WOP-isty, piękna malownicza trasa, w Karkonoszach z widokami na Śnieżkę, przebiega trasami narciarskimi obok Karkonoskiego Parku Narodowego, granica państw.

trasawopisty

Trasa liczy 22 km start i meta usytuowane będą na stadionie w Opawie, dalej trasa przebiega do granicy z Czechami, granicą państw, Złota Brama, Opawa, Szczepanowski Groń, pomnik Jana Amosa Komeńskiego, granica, Nove Domky, Bobr, Zadni Bobr, granica, Niedamirów, meta Opawa. Malownicza, ale trudna górska trasa wśród lasów i pól świetnie wpisała się  w krajobraz terenu.

trasa

Bieg WOP-isty i Otwarte Mistrzostwa Kamiennej Góry w Nordic Walking.  Są pierwszą częścią Mitingu Biegowego 2013’ Opawa + Radziechowy.

Bieg w Opawie odbędzie się 31.08.br (sobota ) natomiast całe podsumowanie Mitingu Biegowego 2013’ odbędzie się podczas VI Maratonu Beskidy i V Rajdu Nordic Walking 9.11.br w Radziechowach k/ Żywiec trasa będzie liczyła 42.195 km i przebiega przez górę Skrzyczne 1257 m n.p.m., a końcówka trasy maratonu przez Golgotę Beskidów 610 m n.p.m. Maraton Beskidy  od czterech lat znana impreza nie tylko w Polsce ( rokrocznie nagradzana przez portal www.biegigorskie.pl za najlepszy bieg górski na długim dystansie).

W tym roku aby spopularyzować Karkonosze i Beskidy, postanowiliśmy połączyć te dwa biegi. Zawodnicy startujący w Opawie , jak i w Radziechowach będą klasyfikowani oddzielnie za poszczególne biegi jak i w Mitingu Biegowym 2013’ i to zarówno w biegach jak i marszu z kijami.

widokwop

Patronat nad całością Mitingu Przyjęła Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik. Dla uczestników zawodów i kibiców przygotowano wiele atrakcji, będzie bieg, tance i muzyka, coś dla ciała, organizatorzy przygotowali nawet prosiaka co niewątpliwie będzie jedną z atrakcji zawodów w Opawie.

medale

Każdy z uczestników zawodów otrzyma piękny pamiątkowy medal, dyplom i koszulkę z okolicznościowym logo imprezy. Dla najlepszych puchary i nagrody rzeczowe.

trofea

Start w Opawie zapowiedzieli tak znani ultrasi jak Jacek Łabudzki i Zbyszek Malinowski, którzy niedawno pokonali w Indiach 220 km na wysokości 3500 m i znaleźli się w czwórce którzy ukończyli ten bieg.

Ponadto w Biegu WOP-isty wystartuje Justyna  Supińska, która przed tygodniem ukończyła Chudego Wawrzyńca na dystansie 54 km w Beskidzie Żywieckim na 4 miejscu wśród kobiet, w gronie mężczyzn wystartuje też Olo Borkowski, który ma na swym koncie ukończone kilka 100 km biegów i 160 maratonów, na starcie pojawi się też Sławek Szarafin z Wałbrzycha.

Nadal liczymy na większą ilość startujących z Wałbrzycha i okolic. W marszu z kijami wystartuje Mistrz Świata NW Mirek Bierkus i czołowy zawodnik Janusz Sobkowski i Marek Drapikowski.

Strona zawodów na fb: https://www.facebook.com/BiegWopIsty?fref=ts

Zgłoszenia można dokonywać biegi:
http://www.elektronicznezapisy.pl/events/772/starts/new  

Nordic wal king:
http://www.elektronicznezapisy.pl/events/771/starts

Jeszcze raz zapraszamy 31.08 2013 r do Opawy k/ Lubawki

Więcej na www.maratonbeskidy.pl
Ze sportowym pozdrowieniem
Baca Edek

Post navigation

Trzy Kraje – Jeden Maraton

Już tylko do 31.08.2013 przyjmujemy zgłoszenia z gwarancją pełnego pakietu startowego do 1. edycji Międzynarodowego Góralskiego…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te