Alpejski finisz RWSB 2017 w Świeradowie

Runner’s World Super Bieg 2017 zbliża się do końca sezonu i ze wszystkich tegorocznych edycji cyklu pozostała już tylko jedna – dla wielu najważniejsza.

8 października z dolnej stacji kolei gondolowej SKI&SUN Świeradów-Zdrój wystartuje 4F Świeradów RUN – jeden z najlepiej ocenianych biegów alpejskich w Polsce.

To już czwarta edycja tego biegu, a drugi raz impreza ta znajduje się w kalendarzu RWSB. I drugi raz pełni również rolę gospodarza finału. To tu będzie można zdobyć ostatnie punkty do klasyfikacji generalnej i to tu odbędzie się uroczysta dekoracja zwycięzców biegu oraz zwycięzców cyklu Runner’s World Super Bieg.

To również jedyny alpejski bieg zaliczany do RWSB. Rywalizacja toczyć się będzie na dwóch dystansach – 15 i 10 km. W obu przypadkach meta zlokalizowana będzie przy górnej stacji kolei, tuż pod szczytem Stogu Izerskiego.

Dla wszystkich finisherów, jak zwykle, gratisowy powrót wyciągiem w dół. Jeśli chodzi o klasyfikację generalną, to dystans 15 km pełni w Świeradowie rolę zwyczajowego w RWSB półmaratonu, a „dycha” pozostaje „dychą”, z tym że będzie to „dycha” w stylu alpejskim.


Bieg na 15 km to 630 m przewyższenia, a 10 km to 560 m w pionie. Dodatkowym dystansem będzie sprinterski bieg na 2,7 km.

Na dystansie 10 km odbędzie się ponadto Bieg o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Świeradów.

Na zawodniczki i zawodników czekają ostatnie w sezonie pakiety startowe (startujący otrzymują w nich kolejne upominki, zgodnie z liczbą startów w cyklu) wzbogacone o techniczne pamiątkowe koszulki wyprodukowane specjalnie na bieg w Świeradowie. Jeśli więc ktoś zadebiutuje w cyklu RWSB dopiero w tym, ostatnim biegu – wyjedzie ze Świeradowa z dwiema koszulkami.

Na mecie czekać będzie oczywiście punkt odżywczy i pamiątkowe medale, a po zjeździe na dół ciepły posiłek.

Potem czeka nas dekoracja zwycięzców i dekoracja w klasyfikacji generalnej, która oficjalnie zakończy Runner’s World Super Bieg 2017.

Warto się pospieszyć z decyzją o starcie bo limit zgłoszeń został określony na 500 osób.

8 października, niedziela, godz. 11:00, dolna stacja SKI&SUN Świeradów – Zdrój.

Jedyny bieg alpejski zaliczany do klasyfikacji Runner’s World Super Bieg. Wielki finał i zakończenie sezonu.

Więcej szczegółów na: http://superbieg.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te