8 września Bieg Na Rysiankę

Już 15 września w Żabnicy odbędzie się Bieg Na Rysiankę. Zawodnicy będą mogli się pościgać na trudnej, 6 kilometrowej trasie typu alpejskiego, o przewyższeniu +600/-100 metrów.

Bieg jest finałem organizowanego na Żywiecczyźnie cyklu 5 biegów tzw. Złotej 50. W cykl wchodzą następujące biegi uliczne i górskie: Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”, Bieg na Żar, Bieg na 10 km w Jeleśni, Bieg na Szczyt Pilska.

rysianka2

Decydujące starcie będzie miało miejsce 15 września, kiedy to odbędzie się ostatni z zaplanowanych biegów, czyli Bieg na Rysiankę, podczas którego oprócz wyłonienia najlepszych w cyklu Złotej 50-tki, odbędą się także Mistrzostwa Powiatu Żywieckiego w Biegach Górskich.

widokzrysianki

Foto: Małgorzata Krawczyk

Po zakończonym biegu w Pensjonacie Alaska nastąpi uroczyste zakończenie „Złotej 50- tki” połączone z wręczeniem pamiątkowej statuetki oraz ręcznika dla biegaczy, którzy zaliczyli przynajmniej cztery z pięciu biegów w cyklu Złotej 50-tki.

rysinka8

Najlepsza trójka zawodniczek i zawodników otrzymają nagrody rzeczowe, zaś w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Górskich trzy pierwsze zawodniczki i sześciu pierwszych zawodników otrzyma pamiątkowe puchary.

Zgłoszenia: http://www.bgtimesport.pl/rysianka/zgloszenie

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te