7. Bieg Na Wielką Sowę już w sierpniu!

Już 14 sierpnia odbędzie się kolejna, 7 edycja „Biegu na Wielką Sowę”. Oczywiście ze startem w Ludwikowicach Kłodzkich.
W ramach 7. ”Biegu Na Wielką Sowę” odbędą się również „Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim” (kategorie wiekowe co 5 lat!). To jeden z trzech najlepszych biegów alpejskich w Polsce. Wielokrotnie honorowany Srebrnymi i Brązowymi Kozicami.

Pełnia lata, piękne góry, wspaniali ludzie, oraz zawsze słoneczna pogoda to jest to, co charakteryzuje Bieg na Wielką Sowę. Górski bieg alpejski, skierowany jest do amatorów biegania w górach, w przedziale wiekowym 16 lat, amatorów i zawodników wyczynowych.

Co roku startuje tutaj czołówka polskich biegaczy górskich ale także zawodnicy zawodników z Czech, Niemiec, Francji, Białorusi, Ukrainy i Kenii.

cz

W tym roku spotykamy się 14 sierpnia w Ludwikowicach Kłodzkich, w Centrum Rekreacyjnym Harenda.

2013_Bieg_na_Wielka_Sowe_07-979x700

O godzinie 11.00 nastąpi start na Wielką Sowę (1015 m. n.p.m.), trasą wiodącą poprzez najbardziej znane miejsca Gór Sowich:  Przełęcz Sokoła, Schronisko ORZEŁ, Schronisko SOWA, do ponad stuletniej wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy w pobliżu, której usytuowana jest meta.

meta

Trasa bez zmian 9,6 km z przewyższeniem + 600 m -60 m. Czekają na Was dwie „ściany płaczu” z dwoma premiami górskimi i premiami dodatkowymi oraz alpejska końcówka, stanowiąca kwintesencję tego wymagającego biegu.

54cb7a5eb4f13_o

W nagrodę wszyscy zawodnicy po przekroczeniu linii mety otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi w OPEN miejsca I – V kobiety i mężczyźni (nagrody finansowe).

W kategoriach wiekowych co 5 lat, miejsca I-III nagradzane będą nagrodami rzeczowymi.

pan

W tym roku również przeprowadzone zostaną biegi dla dzieci „Mini Sowa”.

Sprawna organizacja, program minutowy realizowany bez opóźnień, świetne oznakowanie i zabezpieczenie trasy, nagłośnienie imprezy na starcie i mecie wyścigu oraz niezawodny doping kibiców to  niepodważalne atuty tej imprezy, która co roku przyciąga rzesze biegaczy górskich w to piękne miejsce.

zw

strona wydarzenia: www.wielkasowa.net

baner

Już dzisiaj rezerwujcie sobie termin !

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te