25 lat tradycji i nowa jakość

Ruszyły zapisy na 25 Biegi Śnieżnickie. Wśród organizatorów mamy nową krew, ludzi pełnych zapału i chęci zorganizowania zawodów na jak najwyższym poziomie, które przyciągną nie tylko tych najlepszych, którzy będą chcieli walczyć w Mistrzostwach Polski w biegach alpejskich (do szczytu) ale także szerokie grono ludzi dla których biegi górskie to przede wszystkim dobra zabawa.

XXV Biegi Śnieżnickie to bieg alpejski na dystansie blisko 10 km na szczyt Śnieżnika (1426 m n.p.m.), który będzie jednocześnie Mistrzostwami Polski w stylu alpejskim oraz eliminacjami do Mistrzostw Europy. Nie powinno to jednak odstraszyć amatorów bo jak podkreśla organizator chciałby by wreszcie nie był to bieg tylko dla elity ale taki na który będą chcieli przyjechać wszyscy miłośnicy biegów górskich.

Z tego powodu oraz z okazji jubileuszu na zawodników oraz ich rodziny czeka wiele atrakcji i niespodzianek przy wyjątkowo niskim wpisowym.

Promocyjne opłaty startowe, bogaty pakiet, wyjątkowy medal na szczycie Śnieżnika, koszulka techniczna z Mistrzostw Polski punkty odżywcze (z których można skorzystać również przy zejściu ze szczytu) losowanie nagród, atrakcje i pokazy kulturalne, to i wiele innych niespodzianek czeka na uczestników biegu na Śnieżnik.

Organizatorzy przygotowali wiele nagród nie tylko w klasyfikacjach indywidualnych, ale również puchary i nagrody dla zespołów biegowych.

Przy tak bogatym pakiecie startowym opłaty startowe są naprawdę wyjątkowe:

– do 31.03. – 30 zł
– od 01.04 do 30.04. – 40 zł
– od 01.05 do 12.05 – 50 zł
– od 13.05 do 17.05 – 50 zł (pakiet nie zawiera koszulki technicznej)
– w dniu zawodów – 60 zł (pakiet nie zawiera koszulki technicznej)
Grupy sportowe: powyżej 5 osób
– do 31.03. – 20 zł
– od 01.04 do 30.04. – 30 zł
– od 01.05 do 12.05 – 40 zł
-od 13.05 do 17.05 – 40 zł (pakiet nie zawiera koszulki technicznej )
– w dniu zawodów – 50 zł (pakiet nie zawiera koszulki technicznej)

Miejsce kultu i spotkań

A samo Międzygórze jest miejscem wyjątkowym i niezwykle urokliwym, które warto odwiedzić nie tylko z powodu zawodów.

Na naszym biegu można spotkać miłośników gór, pasjonatów biegania i aktualne lub przyszłe gwiazdy sportu.

W zawodach mogą wziąć udział dosłownie wszyscy: wyczynowcy, półwyczynowcy, ambitni amatorzy jak i początkujący miłośnicy górskiego biegania.

Wszystkim tym zawodnikom trudy biegu wynagrodzi wspaniała natura z widokami na Masyw Śnieżnika i pozostałe pasma górskie wokół ziemi kłodzkiej.

Wysoką klasę uczestników sportowej rywalizacji można podziwiać na całej trasie, a szczególnie na dwóch bardzo stromych „ścianach płaczu” prowadzących zboczem Średniaka, następnie przy Schronisku im. Zbigniewa Fastnachta na zboczu Śnieżnika i na szczycie Śnieżnika.

Ta trudna i malownicza trasa czeka na każdego. Bieg jest idealnym sposobem na pokonanie własnych słabości, a dla zawodowców – biegaczy ultra świetnym przygotowaniem przed startami docelowymi.

W Międzygórzu startowało wielu znanych biegaczy – między innymi :
Henryk Szost , Marcin Świerc, Daniel Wosik, Andrzej Długosz, Anna Celińska, Dominika Wiśniewska, Dominika Stelmach, Miłosz Szcześniewski, Radosław Kłeczek, Mateusz Borkowski, Tomasz Grycko, Izabela Zatorska, Irena Pakosz, Kamil Jastrzębski, Bartłomiej Przedwojewski i wielu innych znakomitych biegaczy.

Trochę historii:

Historia biegów Śnieżnickich sięga roku 1993, kiedy to po raz pierwszy w Międzygórzu zawodnicy rywalizowali w biegu górskim. Od początku biegowi głównemu towarzyszą biegi dzieci i młodzieży pod nazwą Igrzyska Dzieci i Młodzieży.

Piękna historia oraz zaangażowanie sprawiło, iż WMRA wybrało Międzygórze na organizatora Mistrzostw Europy. W 2000 r. w Międzygórzu najlepsi zawodnicy starego kontynentu walczyli o medale.

Wśród kobiet wygrała reprezentantka naszego kraju ZATORSKA Izabela, a w kategorii mężczyzn Włoch GALLIANO Massimo.

Po 17 latach od tego wydarzenia w Stolicy Biegów Górskich wielokrotnie walczono o medale Mistrzostw Polski i Eliminacje na Mistrzostwa Świata i Europy.

25 edycja Biegów w Międzygórzu będzie kolejną okazją do zdobycia medali Mistrzostw Polski w biegu Alpejskim, a najlepsi będą reprezentować nasz kraj podczas Mistrzostw Europy.

Spotkajmy się na starcie najstarszego biegu górskiego w Polsce!

Zapisy: http://zapisy.ultimasport.pl/255

Informacje: http://turystyka.bystrzycaklodzka.pl/139/71/biegi-snieznickie.html

https://www.facebook.com/BiegiSnieznickie

 

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te