2 PÓŁMARATON SOWIOGÓRSKI

Trwają zapisy na 2. „Półmaraton Sowiogórski”, który odbędzie się w tym roku 27 września  w najstarszych górach w Polsce, a być może także w Europie . W Górach Sowich!

Start i meta oczywiście pod schroniskiem „Orzeł” w pobliżu Przełęczy Sokolej na wysokości 871 m. npm.  To jeden z wyróżników tego biegu.  Nie będzie w tym roku żadnych dodatkowych dystansów, ani zawodów nordic walking, tylko półmaratoński dystans w najczystszej formie na atrakcyjnej górskiej trasie.

mapa

Nie ma asfaltu, ani bruku . Jedynie kilkadziesiąt betonowych płyt  na prawie pionowym podbiegu na ok. 3 km przed Kozią Równią , to elementy zaawansowanej „inżynierii drogowej”.

04.Półmaraton-Sowiogórski-2014

Poza tym piękne, szerokie drogi leśne przeplatane podbiegami i zbiegami  oraz możliwością ujrzenia od czasu do czasu przepysznych widoków na pobliskie góry, w tym Śnieżkę czy Śnieżnik. I oczywiście szczyt Wielkiej Sowy /1015 m./  w połowie dystansu.

sowa

Biuro Zawodów  pod schroniskiem ”Orzeł” pracować już będzie w przeddzień zawodów, a więc ci , którzy zdecydują się na weekendowy pobyt w Górach Sowich będą mogli bez straty czasu odebrać pakiet startowy , a w dniu biegu skupić się tylko na przygotowaniach do zawodów. Liczymy na słoneczne pożegnanie lata  , bowiem w ubiegłym roku słońce przypomniało sobie o nas w momencie , kiedy finiszował zwycięzca.

05.Półmaraton-Sowiogórski-2014

Na mecie każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal , gorący posiłek i podobnie jak w roku ubiegłym będzie miał możliwość skorzystania z natrysku w gościnnym schronisku „Orzeł”. Nagrody przewidziane są w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych  za m. 1-3 .

_O0C0570

Organizatorami podobnie jak rok temu są:

Firma Grabek Promotion sp. z o.o. z Jeleniej Góry /M.Grabek/, USKS Gminy Nowa Ruda /E.Kozłowicz/, M.Dominiak – schronisko „Orzeł”, J.Mikołajczak „Ośrodek Rzeczka” oraz  schronisko „Sowa”, „Szyprówka” oraz „Karczma pod Sową”.

Partnerzy tegorocznej imprezy to:

Nadleśnictwo Wałbrzych, Nadleśnictwo Jugów oraz Nadleśnictwo Świdnica, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Enervit, Urząd Marszałkowski we Wrocławiu, Słowo Sportowe oraz portal www.biegigorskie.pl

Więcej informacji na stronie:

www.superbieg.pl – w tym informacje dotyczące parkingów, noclegów, nagród, upominków, tomboli itp.

Zapisy na stronie:   www.datasport.pl

slider1sowa

Zapraszamy!!!

Post navigation

1 Comment

  • Owszem, jest asfalt- ostry zbieg asfaltem w dół Półkorcową Drogą. Jak dla mnie- nieprzyjemny, mogłoby go nie być, jedyny minusik, bo sam bieg w zeszłym roku był naprawdę super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te