2. Górska Pętla UBS 12:12

Już 28 marca 2015 w Brennej w Beskidzie Śląskim odbędzie się 12 godzinny bieg ultra pn. „2. Górska Pętla UBS 12:12”. Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej. Po zeszłorocznym sukcesie imprezy, w której wzięło udział ponad 100 osób organizatorzy ustalili limit 200 uczestników.

„Lista zgłoszeń się zapełnia. Mamy już ponad 60 osób. Sprawy organizacyjne idą pełną parą. Zapraszamy biegaczy górskich, ultramaratończyków i zaawansowanych amatorów biegania. Na liście startowej są już pierwsi zawodnicy m.in. z Warszawy, Częstochowy, Katowic, czy Bielska-Białej. W związku z tym, że zawody odbędą się na Śląsku Cieszyńskim do udziału w imprezie zaprosiliśmy również biegaczy z Czeskiej Republiki i Słowacji, którzy mamy nadzieję, że przyjmą nasze zaproszenie.

154Pastwa__DSC0075_m

Zawody będą miały formułę biegu sztafetowego 12 godzinnego. Trasa biegowa w Brennej oscyluje w granicach 16 km i będzie zlokalizowana w masywie Starego Gronia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodników ograniczyliśmy ilość asfaltowych odcinków do minimum.

049Pastwa__DSC1418_m

Dwuosobowy team może wziąć udział za 140 zł i w pakiecie startowym otrzyma: nocleg, pełne wyżywienie, masaże, pomiar czasu on-line, pewien drobiazg na pamiątkę udziału w tym biegu, obsługę medyczną i świetną zabawę.

014Pastwa__DSC1336_m

Zachęcam do przyjazdu w ostatni marcowy weekend do Brennej.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie: www.ultrabeskid.pl

Wiemy, że o zawodach Górskiej Pętli mówi się Komfortowe Ultra. Serdecznie zapraszam.” – mówi Jakub Karcz z UBS.
W zawodach będzie można wystartować w dwuosobowym składzie biegaczy bądź indywidualnie.

036Pastwa__DSC1365_m

Cały bieg będzie odbywał się po ciekawej, urozmaiconej pętli górskiej w rejonie Starego Gronia w Beskidzie Śląskim. Biegacze mają za zadanie pokonać jak największą ilość pętli. Zawodnicy będą musieli zmierzyć się z własnymi słabościami.

050Pastwa__DSC1421_m

Zawodnicy rozpoczną bieg dokładnie o 12:12, a skończą po dwunastu godzinach w środku nocy. Aby być sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej jedną pełną pętlę.

082Pastwa__DSC1478_m

Zawody będą należały do jednych z trudniejszych w Polsce. Na starcie można spodziewać się zarówno biegaczy – amatorów, jak i zawodników – profesjonalistów, którzy mają za sobą już kilka ultramaratonów górskich. Świetne usytuowanie Brennej, doświadczenie w organizacji zawodów górskich przez Ultra Beskid Sport pozwoli przeprowadzić ciekawą ekstremalną górską imprezę biegową. Ultra Beskid Sport za ostatni w listopadzie organizowany bieg otrzymało dwie nagrody „Brązowe Kozice” przyznane w plebiscycie biegaczy portalu biegigorskie.pl.

189Pastwa__DSC0126_m

Wszelkie szczegóły znajdą Państwo pod tym adresem: www.ultrabeskid.pl
Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji: Grzegorz Pastwa

Serdecznie Zapraszamy!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te