2 Bieg o Złotą Szyszkę na koniec października

W sobotę 24 października 2015r. w Bystrej Śląskiej w Beskidzie Śląskim,odbędzie się anglosaski bieg górski pod nazwą „2 Bieg o Złotą Szyszkę”.

Będzie nam miło, jeżeli zdecydujecie się Państwo wziąć udział w kolejnej naszej imprezie biegowej. Zapisy trwają, a na liście już ponad 300 osób. Jak na bieg górski o dystansie 14 km to sporo i cieszy nas to.

„Piękna, widokowa trasa, trzy schroniska po drodze, wielu kibiców czyli to, co biegacze lubią najbardziej.” – mówi Kuba Karcz z Ultra Beskid Sport.

szyszkabp106

W ubiegłym roku bieg ten odbył się w Dzień Zaduszny i był jedynym biegiem górskim organizowanym w Polsce. W ubiegłym roku wystartowało ponad 200 osób, a bieg otrzymał w plebiscycie portalu biegigorskie.pl, aż dwie nagrody: Brązowe Kozice – za Debiut Roku i Najlepszy Bieg Anglosaski.

kozice
Czołowy zawodnik biegów górskich w Polsce – Piotr Biernawski – zwycięzca pierwszej edycji Biegu o Złotą Szyszkę, tak się wypowiedział po ubiegłorocznej pierwszej edycji biegu: „Zawody o Złotą Szyszkę to bez dwóch zdań jedna z lepiej zorganizowanych imprez w których miałem przyjemność brać udział w roku 2014.

szyszkabp004

Organizacyjnie bomba, frekwencja zaskakująco wysoka, ale przede wszystkim znakomita trasa – nieprzekombinowana, ale trudna, miażdżąca widokowo. Nawet biegnąc na pierwszej pozycji miałem czas aby podziwiać widoki, szczególnie że Bielska-Białej nie widziałem dotychczas z tej perspektywy. Podsumowując – po prostu widać, że ekipa Ultra Beskid Sport zna się na tym co robi, na ich imprezy aż chce się wracać!”

szyszkabp121

W tym roku biegacze będą mieli za zadanie przebiec około 14 kilometrową trasę górską o przewyższeniu ok. 700 m. w rejonie Klimczoka i Szyndzielni. Zbiegną do podnóża Koziej Góry w Bystrej Śląskiej.

mapa1

Przypominamy, że wciąż trwają zapisy, a niższa opłata startowa obowiązuje tylko do 18 października. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich, którzy ukończą bieg główny, konkurs z główną nagrodą – zegarkiem TomTom Multisport Cardio od Sklepu Biegowego Bielsko-Biała.

zegarek

Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej – organizuje w tym dniu także biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach.

Szyszka_mala02
„Bieg w Bystrej Śląskiej to już siódma impreza biegowa organizowana w 2015 roku przez Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej. Wcześniej z sukcesem zorganizowaliśmy takie zawody jak: Bieg Walentynkowy w Bielsku-Białej, Górska Pętla UBS 12:12  Brennej, UBS Grapa Vertical – Puchar Polski w Skyrunning w Szczyrku, I Otwarte Mistrzostwa
Bielska-Białej w Biegach Górskich, Półmaraton Fantoma w Szczyrku, „Biegam i pomagam” w Żywcu. Łącznie w imprezach organizowanych przez Ultra Beskid przewinęło się w tym roku prawie 2000 biegaczy.” – dodaje Kuba Karcz.

Informacje o zawodach: www.ultrabeskid.pl

Serdecznie zapraszamy!

Bieg_Zlota_Szyszka

Fot. Bogdan Puchalka/UBS

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te