12 stycznia ruszają Rzeźnickie zapisy - BiegiGorskie.pl

12 stycznia ruszają Rzeźnickie zapisy

12 stycznia ruszają zapisy na jeden z najbardziej kultowych polskich biegów górskich – XI Bieg Rzeźnika.
Bieg ten w roku 2013 wg waszych głosów zasłużył na mino najlepszego polskiego biegu górskiego na ultra dystansie sezonu 2013 i zdobył Złota Kozicę.

Jeśli tego było by mało, to Bieg Rzeźnika otrzymał największą ilość głosów w kategorii open – czyli nieformalnie został najlepszym biegiem górskim w kategorii „open”.

1- złota2
image-14604
W związku z tym po raz pierwszy Bieg Rzeźnika otrzyma najwyższą kategorię M w Lidze Biegów Górskich, przez co punkty zdobyte na Rzeźniku będą mnożone razy trzy co zapewne będzie miało bardzo duży wpływ na zwycięstwo w całej lidze w kategorii na najlepszego zawodnika na górskim ultra dystansie.

trasa_1
image-14605

Drugim biegiem ultra z kategorią M zostało młodsze dziecko OTK Rzeźnika  czyli UltraMaraton Bieszczadzki – uznany przez głosujących debiutem organizacyjnym roku.

0704
image-14606

Zapisy na Bieg Rzeźnika zaczynają się o godzinie 15:00 w niedzielę 12 stycznia. W tym roku limit wynosi 900 osób.

marcin
image-14607

Marcin Świerc i Piotr Hercog – rekordziści Biegu Rzeźnika (czas: 08:09:47) – foto: M.Strojny

Parę godzin wcześniej, bo o 8:00 rozpoczną się zapisy na Rzeźniczka, czyli tzw. Małego Rzeźnika.

Wbrew nazwie Rzeźniczek to nie taka „bułka z masłem”. Trasa biegu wynosi 26 km a suma podbiegów to ok. 970m. Limit  to zaledwie 250 osób. Ograniczenie wynika z …. pojemności kolejki bieszczadzkiej która to będzie wiozła zawodników na start.

0025
image-14608

Bieg zaczyna się startem honorowym w Cisnej w sobotę, 21 czerwca 2014r o godz. 8:00. Ze startu wszyscy uczestnicy truchtają kilkadziesiąt metrów do stacji kolejki Cisna. Z Cisnej kolejką jedziemy do Balnicy, skąd jest start ostry. Trasa biegu prowadzi niebieskim szlakiem granicznym aż na szczyt Okrąglik (warto zwrócić uwagę, że na tej trasie szlak częściowo trawersuje południowe zbocze pasma granicznego, czego efektem jest kilkukrotna przeprawa przez naprawdę głębokie jary górskich potoków). Na Okrągliku skręcamy na czerwony szlak na północ i czerwonym zbiegamy do Cisnej. Trasa biegu jest dosyć trudna, chociaż przepiękna i malownicza.

W trakcie przejazdu kolejką zawodnikom będzie przygrywać Wiewiórka Na Drzewie i przy okazji zachęcać do wspólnych śpiewów rozgrzewkowych 🙂

Trasa:

Poniżej instrukcja zapisów:

bluza
image-14609

redblack
image-14610

Bluza Rzeźnicka firmy NewLine którą będzie można zakupić w promocyjnej cenie przy zapisach a zapewne także i później w biurze zawodów (damskie w kolorze czerwonym, męskie w kolorze czarnym)

Link do zapisów: http://www.biegrzeznika.pl/zgloszenie-rzeznik/

Napisane przez

Krzysztof Szwed

6 komentarzy to “12 stycznia ruszają Rzeźnickie zapisy”

 1. Darek pisze:

  Heh za taką kasę to sorry, ale beze mnie 🙂

 2. Przemek pisze:

  szkoda gadać- 500 zł a najlepsi dostają puchar!!! Dlatego też najlepsi już nie biegają, a jak nie ma najlepszych to mnie też nie będzie bo chciał bym się z nimi pościgać.

 3. misko pisze:

  trochę pojechali, cala zabawa ok 1000

  • Stefan pisze:

   misko „pincet” za drużynę dwuosobową nie od łba
   „VII Wpisowe
   1. Wpisowe dla uczestników Biegu Rzeźnika wynosi 500 złotych od drużyny.
   2. Wpisowe dla osób deklarujących udział w wersji Hardcore wynosi 520 złotych.
   3. Osoby, które ukończyły Bieg Rzeźnika przynajmniej 3 razy, otrzymują 50 złotych zniżki (czyli opłata od drużyny wynosi 400 złotych jeżeli obie osoby w drużynie ukończyły wcześniej trzykrotnie Rzeźnika lub 450 złotych jeżeli tylko jeden członek drużyny ukończył już wcześniej trzykrotnie Rzeźnika).”

 4. Andrzej pisze:

  No cóż tyle namawiałem partnera więc skłonny jestem za niego zapłacić.
  W końcu to „MOJE” ukochane Bieszczady „inaczej” 🙂
  Mam nadzieję że się dam radę zapisać w niedzielę i będę już mógł się cieszyć perspektywą startu 🙂
  A po drodze jeszcze Łódź i Kraków dwa wspaniałe maratony w moich ulubionych miastach 🙂

 5. Mirek pisze:

  Dużo, a jak się dokupi buty i czapeczkę to jeszcze wiecej! Jeszcze ci z Podkarpacia to mają dobrze, bo blisko, ale ci, którzy muszą dolecieć z obcych krajów, dojechać z Warszawy, czy nie daj boże ze Szczecina to dopiero maja przewalone. Do tego pogoda nie pewna i potem trzeba jeszcze wydać kasę na plastry na obtarte stopy. I jeszcze to zmęczenie! Bez sensu.

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*