Kroniki Festiwalu Biegowego w TVP 1

Od poniedziałku 25 sierpnia w Programie 1 Telewizji Polskiej codziennie, po wieczornych Wiadomościach Sportowych około godziny 20.00 emitowana jest Kronika PZU Festiwalu Biegowego (5-7 września 2014, Krynica-Zdrój), w której organizatorzy i znani biegacze przybliżają ofertę tegorocznej imprezy.

Krynica1

O największych biegach festiwalowych  opowiadają: Yared Shegumo – wicemistrz Europy w maratonie, Beata Sadowska – dziennikarka i pasjonata biegania,  Anna Pawłowska-Pojawa – blogerka i znana biegaczka, Izabela Zatorska – mistrzyni biegów górskich, Jerzy Skarżyński – znany biegacz i autor książek o bieganiu, Michał Bartoszak – mistrz biegów i olimpijczyk, Marek Dudziński – redaktor naczelny Runner’s World, Przemysław Babiarz – komentator sportowy i Zygmunt Berdychowski pomysłodawca Festiwalu. Wszyscy oni przyjadą w tym roku do Krynicy-Zdrój by spróbować swoich sił na sądeckich trasach. Kroniki PZU Festiwalu Biegowego będą emitowane do dnia jego rozpoczęcia, a w trakcie samej imprezy relacje z niej emitowane będą w TVP Sport oraz programach sportowych TVP 1, TVP 2 i TVP INFO.  Telewizja Polska od początku towarzyszy Festiwalowi Biegowemu i także w tym roku będzie miała swoje studio na tarasie Domu Forum.

Krynica kob

Wyemitowane Kroniki Festiwalu będzie można także obejrzeć na portalu www.festiwalbiegow.pl. Tam też szczegóły tegorocznej imprezy z dokładnym programem godzinowym. Na PZU Festiwal zapisało się już ponad 8500 biegaczy – szykuje się więc rekord frekwencji – liczba 9000 rejestracji na pewno zostanie przekroczona.

Program Festiwalu wzbogacił się w tym roku o nowe dystanse: 5 km – bieg nocny, półmaraton i bieg na 15 kilometrów. Wydaje się więc że każdy biegacz znajdzie tutaj dystans dla siebie.

Na festiwal przyjeżdżają także całe rodziny, gdyż w jego programie są także biegi dla dzieci, młodzieży, kobiet, liczne strefy zabaw i spotkania z mistrzami sportu.

Krynica kobiety

Szczególną atrakcją tegorocznego Festiwalu będzie także uroczysta gala, w czasie której wręczone zostaną nagrody dla Biegowego Wydarzenia Roku i Biegowego Dziennikarza Roku.

Głosowanie trwa do 3 września na stronie www.festiwalbiegow.pl oraz poprzez SMS-y.

Krynica2

O tytuł wydarzenia roku rywalizuje 171 biegów, a o tytuł biegowego dziennikarza 49  blogerów i komentatorów. Organizator najlepszego biegu otrzyma nagrodę wartości 100 000 złotych, a najlepszy dziennikarz 30 000 złotych. Wśród głosujących rozlosujemy 40 voucherów każdy o wartości 500 złotych na zakupy w internetowych sklepach Brubeck i Under Armour.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalbiegow.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te