47 Bieg Piastów – Memoriał St.Michonia - BiegiGorskie.pl

47 Bieg Piastów – Memoriał St.Michonia

Znowu – jak w sobotę – sypał śnieg, znowu wszystkie miejsca na liście startowej były zajęte – taki był Memoriał Stanisława Michonia w drugim dniu (w niedzielę) 47 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego.

Dzień rozpoczął radosny Bieg Przedszkolaka z udziałem około 70 dzieci, które zmierzyły się z trasą wokół Polany Jakuszyckiej. Potem kolorowy peleton narciarzy – startując w trzech falach – wyruszył na wymagająca trasę w Górach Izerskich. Bezkonkurencyjny okazał się ubiegłoroczny zwycięzca Biegu Piastów na 50 km, reprezentant Polski na styczniowej Uniwersjadzie w Lake Placid w Stanach Zjednoczonych, Michał Skowron. Wygrał zdecydowanie, a na mecie przyznał, że memoriałowy start traktuje jako przetarcie przed rywalizacją w Biegu Piastów na 50 km.

O kolejne miejsce pasjonującą walkę do ostatnich metrów stoczyli Piotr Sobiczewski, Adrian Kochman i Wojciech Smykowski. Tuż za nimi finiszował brat zwycięzcy – Piotr Skowron.

W rywalizacji pań nie miała sobie równych Czeszka Jana Jetmarova, która wyprzedziła Magdalenę Andrzejewską i Monikę Judkę.

Dzisiejszy bieg upamiętnia Stanisława Michonia – trzykrotnego zwycięzców Biegu Piastów na głównym dystansie oraz znakomitego trenera, zmarłego w 2016 roku. Startowali syn Stanisława Michał oraz małżonka Dorota, jak również wielu znajomych z biegowych tras, w tym inny wybitny zawodnik Zbigniew Lis, który też wygrał Bieg Piastów trzy razy.

To była druga odsłona 47 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. W poniedziałek o godz. 18 trzecia – BRUBECK Nocna 12.

47 BIEG PIASTÓW – MEMORIAŁ STANISŁAWA MICHONIA

Mężczyźni
1. Michał Skowron 45:32
2. Piotr Sobiczewski 49:35
3. Adrian Kochman 49:36

Kobiety
1. Jana Jetmarova 57:38
2. Magdalena Andrzejewska 59:43
3. Monika Judka 1:01:18

Memoriał Stanisława Michonia ukończyło 513 osób, w tym 134 kobiety.

Pełne wyniki https://wyniki.datasport.pl/results3852/

Autor zdjęć: Jacek Deneka.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*