Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.41) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.41)

Nieco ponad 3 tygodnie do wielkiego finału Ligi Biegów Górskich Dare 2b w Ustroniu i wyjątkowy ścisk w czołówce. Po Biegu Na Kasprowy Wierch czas przyszedł na kolejny bieg wyższej kategorii na którym zameldowało się duże grono czołowych zawodników – Bieg o Złotą Szyszkę…
.
Głównie właśnie ten bieg spowodował kolejne duże zmiany w czołówce.
.
Wśród kobiet Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) nadal na prowadzeniu. Jednak jej przewaga mocno stopniała, gdyż po zwycięstwie w Biegu o Złotą Szyszkę z miejsca 4 na drugie awansowała “świeżo upieczona” Mistrzyni Skyrunning Vertical KM – Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team).
.
.
Na miejsce trzeci z drugiego spadła trzecia w Bystrej Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team).
.
.
A na miejsce 4 z 3 pauzująca w miniony weekend  Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM).
.
.
Swoją szansę wykorzystała w Bystrej także wicemistrzyni Polski Skyrunning Vertical KM – Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team), która po zajęciu drugiego miejsca “w Złotej Szyszce” awansowała z miejsca 7 na 5
.
.
… spychając na miejsce 6 Annę Bieniecką (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik), która udanie walczyła w Dalmacji zajmując tam drugie miejsce.
.
.
Wśród mężczyzn kolejne, cenne parę punktów po biegu o Złotą Szyszkę dołożył do swego dorobku Robert Faron (Salco Garmin Team) i jest coraz bliżej końcowego zwycięstwa, choć zapewne drugi w tabeli Bartłomiej Przedwojewki nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i będzie walczył w Eliminatorze jak lew…
.
.
Zwłaszcza że po zwycięstwie w Bystrej na 3 miejsce awansował brązowy medalista Skyrunning Vertical KM – Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team).
.
.
Na miejsce 4 spadł bardzo długo broniący miejsca medalowego Piotr Biernawski (ATTIQ) do którego dodatkowo po wywalczeniu podium w Bystrej bardzo zbliżyli się dwaj kolejni zawodnicy:
.
.
Piotr Koń (Alpin Sport Team)
.
.
… i Dominik Grządziel (ATTIQ)
.
.
Warto dodać że po zwycięstwie w Srebrnej Górze na dystansie 12 km do TOP 10 powrócił Piotr Holly (sportfuel.pl) .
.
.
A w sobotę przed nami kolejny bieg wyższej kategorii: X Maraton Beskidy!
.
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Finał Ligi Dare 2b – 25 listopada 2017 – Ustroń – Górska Masakra – Eliminator:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.840 pkt 

2.(4) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.730 pkt 

3.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.680 pkt   

4.(3) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.590 pkt

5.(7) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 1.480 pkt

6.(5) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 1.370 pkt

7.(6) Katarzyna Piechula (Team Papry 20) – 1.340 pkt

8.(8) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 1.240 pkt

9.(9) Dominika Bolechowska (Attiq) – 1.220 pkt

10.(10) Anna Kącka (Dare2b) – 1.130 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(45) Justyna Wandzel (KS SPRINTBIELSKO-BIAŁA/SMS SZC) – 585 pkt
2.(74) Ewa Błauciak (Zabiegani) – 450 pkt
3.(123) Anna Stelmach (Kamienica) – 330 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(5) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 1.480 pkt
2.(8) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 1.240 pkt
3.(10) Anna Kącka (Dare 2b) – 1.130 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.840 pkt
2.(2) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.730 pkt
3.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.680 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 1.340 pkt
2.(9) Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane) – 1.220 pkt
3.(12) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 1.050 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(16) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) – 990 pkt
2.(34) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 650 pkt
3.(42) Izabela Zatorska  (Alpin Sport Taem) – 605 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(200) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 249 pkt
2.(221) Alicja Sikora (Team Sikora Bielsko -Biała) – 229 pkt
3.(897) Renata Jakubowska (-) – 65 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 850 pkt
2.(5) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 740 pkt
3.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 570 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 660 pkt
2.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 480 pkt
3. (8) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 400 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(18) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 700 pkt
2.(4) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 640 pkt
3.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 590 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 760 pkt
2.(15) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 600 pkt
3.(27)  Aysen Solak (SMALL GIRL MEDIUM BOY) – 560 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.240 pkt  

2.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 2.020 pkt  

3.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.700 pkt

4.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.625 pkt

5.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.596 pkt

6.(6) Dominik Grządziel (ATTIQ) – 1.500 pkt

7.(7) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR Jędrzejów) – 1.280 pkt

8.(8) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.270 pkt

9.(11) Piotr Holly (sportfuel.pl) – 1.200 pkt

10.(9) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 1.191 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(25) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko Biała/INOV-8 TEAM ) – 955 pkt
2.(97) Błażej Knutelski (UKS Gimpel) – 480 pkt
3.(101) Wojciech Dyląg (Limanowa Forrest) – 466 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 2.020 pkt
2.(3) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.700 pkt
3.(7) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR Jędrzejów) – 1.280 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.596 pkt
2.(6) Dominik Grządziel (ATTIQ) – 1.500 pkt
3.(9) Piotr Holly (sportfuel.pl) – 1.200 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Sport Team) – 2.240 pkt
2.(4) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.625 pkt
3.(11) Michał Sedlak (lubietobieganie.pl) – 1.188 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(33) Jacek Gardener (Alpin Sport Team/JacekBiega Raunning Team) – 828 pkt
2.(45) Jerzy Słobodzian (Nysa Biega) – 688 pkt
3.(86) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane /Sosnowiec) – 529 pkt

Weterani II (M60+)

1.(57) Zbigniew Radomski (TKKF Beskidek) – 643 pkt
2.(75)  Piotr Faron (Forrest Limanowa) – 573 pkt
3.(76) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 569 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 720 pkt
2.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 610 pkt
3.(47) Andrzej Długosz (UBIQUINOL / Młodów) – 600 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 800 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 610 pkt
3.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 600 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 900 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 630 pkt
3.(24) Jacek Sobas (Sobas Team) – 535 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(28) Piotr Huzior (Attiq) – 600 pkt
3.(31) Paweł Dybek (Salomon Suunto) – 560 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2017 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare2B 2017 <-


Najbliższe zawody:

2017.11.04 –  X Maraton Beskidy (kat.S)

Głównym sponsorem Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B oraz Regatta:

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerzy techniczni Ligi:

garmin 

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*