Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.35) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.35)

Za nami nieco spokojniejszy weekend, co nie oznacza że nie ma kilku istotnych zmian w Lidze Biegów Górskich Dare 2b.
.
Na prowadzeniu nadal Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) przed Pauliną Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) Katarzyną Piechulą (Team Papry 20) wraz z Sylwią Bondarą (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) .
.
.
Za nimi Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team), która właśnie tryumfowała w cyklu biegów Red Bulla pod skocznie narciarskie.
.
Tuż za Dominiką zwyciężczyni XIV Rzeźnika – Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik).
.
.
A coraz bliżej “rzeźniczki” Martyna Kantor (Salco Garmin Team), która zwyciężyła na dystansie 24 km w Garmin Ultra Race.
.
.
Wśród czołowych mężczyzn także miniony weekend nie przyniósł wielu zmian ale w TOP 10 robi się coraz ciaśniej.
.
Na prowadzeniu Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) przed Robertem Faronem (Salco Garmin Team) i Piotrem Biernawskim (ATTIQ).
.
.
Także kolejna trójka bez zmian: Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) przed Piotrem Koniem (Alpin Sport Team) i Tomaszem Gawrońskim (UMKS NADIR Jędrzejów).
.
Za to na miejsce 7 z 10 wskoczył zwycięzca najkrótszego dystansu na Garmin Ultra Race – Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team), który na swym koncie ma dopiero 7 punktowanych biegów i przez to sporą szansę na walkę o Ligowe podium.
.
.
W Lidze zrobiła się tak potężna konkurencja, że teoretycznie jeszcze zawodnik z końca pierwszej 50 może zająć miejsce w pierwszej piątce a do TOP 10 wskoczyć nawet po dwóch- trzech górskich startach.
.
A do końca zmagań już tylko dwa miesiące …
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Finał Ligi Dare 2b – 25 listopada 2017 – Ustroń – Górska Masakra – Eliminator:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.680 pkt 

2.(2) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.420 pkt 

3-4.(3-4)  Katarzyna Piechula (Team Papry 20) – 1.340 pkt   

3-4.(3-4) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.340 pkt

5.(5) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.325 pkt

6.(6) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 1.280 pkt

7.(7) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 1.240 pkt

8.(7-8) Dominika Bolechowska (Attiq) – 1.140 pkt

9.(9) Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 1.100 pkt

10.(10) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 1.070 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(59) Justyna Wandzel (KS SPRINTBIELSKO-BIAŁA/SMS SZC) – 405 pkt
2.(87) Anna Stelmach (Kamienica) – 330 pkt
3.(137) Ewa Błauciak (Zabiegani) – 260 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 1.240 pkt
2.(10) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 1.070 pkt
3.(13) Anna Kącka (Dare 2b) – 1.030 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.680 pkt
2.(3) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.420 pkt
3.(4) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.340 pkt

Masters (K40-49):

1.(3) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 1.340 pkt
2.(8) Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane) – 1.140 pkt
3.(11) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 1.010 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(14) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) – 930 pkt
2.(43) Dorota Jonkisz  (Rytm Czechowice Dziedzice) – 495 pkt
3.(62) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 400 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(504) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 94 pkt
2.(588) Alicja Sikora (Team Sikora Bielsko -Biała) – 81 pkt
3.(752) Renata Jakubowska (-) – 65 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 650 pkt
2.(10) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 570 pkt
3.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 520 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(10) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 500 pkt
2.(7) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 400 pkt
3. (33) Anita Szklana (Wieprzec) – 400 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(16) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 700 pkt
2.(2) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 540 pkt
3.(4) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 530 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 660 pkt
2.(17) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 600 pkt
3.(20)  Aysen Solak (SMALL GIRL MEDIUM BOY) – 560 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 2.020 pkt  

2.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.920 pkt 

3.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.625 pkt

4.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.280 pkt

5.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.226 pkt

6.(6) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR Jędrzejów) – 1.218 pkt

7.(10) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.170 pkt

8.(7) Piotr Holly (sportfuel.pl) – 1.166 pkt

9.(8) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 1.084 pkt

10.(9) Daniel Krasulak (WKS Śląsk Wrocław) – 1.080 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(20) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko Biała/INOV-8 TEAM ) – 955 pkt
2.(69) Błażej Knutelski (UKS Gimpel) – 480 pkt
3.(91) Mateusz Grzyb (ULKS BYSTRZYCA KŁODZKA/TEAM KOPEĆ) – 418 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 2.020 pkt
2.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.280 pkt
3.(6) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR Jędrzejów) – 1.218 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.226 pkt
2.(8) Piotr Holly (sportfuel.pl) – 1.166 pkt
3.(9) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 1.084 pkt 

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Sport Team) – 1.920 pkt
2.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.625 pkt
3.(14) Michał Sedlak (lubietobieganie.pl) – 1.049 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(35) Jacek Gardener (Alpin Sport Team/JacekBiega Raunning Team) – 687 pkt
2.(58) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane /Sosnowiec) – 527 pkt
3.(76) Jerzy Słobodzian (Nysa Biega) – 464 pkt

Weterani II (M60+)

1.(60) Zbigniew Radomski (TKKF Beskidek) – 514 pkt
2.(85)  Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 438 pkt
3.(125) Tadeusz Sitek (Marciszów)  – 365 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 610 pkt
2.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 520 pkt
3.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 500 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 700 pkt
2.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 590 pkt
3.(16) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 560 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 900 pkt
2.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 630 pkt
3.(29) Marcin Rzeszótko (Attiq) – 520 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 630 pkt
2.(25) Paweł Dybek (Salomon Suunto) – 560 pkt
3.(34) Piotr Huzior (Attiq) – 506 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2017 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare2B 2017 <-


Najbliższe zawody:

2017.09.23 –  Jesienny Noraftrail, Noraftrail 3 x Mogielica (Kat.I)

2017.09.23 –  Karkonosze Ultra Trail (Kat.I)

2017.09.23-24 – BRUBECK MOUNT EVEREST RUNK2 RUN  (Kat.I)

2017.09.24 –  Biegi Górskie Sanok (Kat.I)

2017.09.24 –  XXIV Marszobieg Na Czantorię (Kat.I)

2017.09.24 –  III Gorlicki Bieg Górski (Kat.I)

Głównym sponsorem Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B oraz Regatta:

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerzy techniczni Ligi:

garmin 

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*