Liga Biegów Górskich Dare2B(cz.20) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2B(cz.20)

Za nami kolejne biegi Ligi Biegów Górskich Dare 2b w tym Mistrzostwa Polski Skyrunning Clasic, które ukazały niesamowitą moc ligowej czołówki.
.
Wśród kobiet, prowadząca Katarzyna Piechula (Team Papry 20) zdecydowała się na mega wyzwanie i wystartowała w całym Grand Prix Sokoła – czyli trzech trudnych biegach dzień po dniu i oczywiście utrzymała prowadzenie.
.
.
Na miejsce 2 z 5 awansowała Mistrzyni Polski Skyrunning, Anna Celińska (Byledobiec Anin), która zgromadziła już 1000 pkt w zaledwie 4 ligowych startach, co daje znakomitą średnią punktową …
.
.
Na miejsce 3 aż z 8 awansowała kolejna kobieta z żelaza – zwyciężczyni Grand Prix Sokoła – Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) spychając na miejsce 4 Paulinę Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) i na miejsce 5 Iwonę Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków).
.
Foto: w środku Sylwia Bondara, po prawej Anna Bieniecka
.
Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) tym razem zamiast w biegu na długim czy ultra dystansie spróbowała swych sił na dystansie dla niej “sprinterskim” i próba ta skończyła się powodzeniem 🙂 Zajmując drugie miejsce w Biegu do Morskiego Oka awansowała z miejsca 9 na 6.
.
.
Wśród mężczyzn liderujący w Lidze Dare 2b – Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy), pokazał po raz kolejny niesamowitą moc i wygrał w Zakopanem w świetnym stylu Mistrzostwa Polski Skyrunning. To już trzeci medal MP w tym sezonie tego zawodnika.
.
.
Drugie miejsce utrzymał 9 w tychże Mistrzostwach Polski – Piotr Biernawski (ATTIQ).
.
.
Miejsca swoje utrzymali także Piotr Koń (Alpin Sport Team), 11 na MP Skyrunning.
.
.
Robert Faron (Salco Garmin Team) – 10 na “Mardule”.
.
.
Na miejsce 5 aż z 11 awansował drugi w tych Mistrzostwach – Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team).
.
.
6 miejsce utrzymał Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), a na miejsce 7 aż z 23 awansował Tomek Gawroński (UMKS Nadir Jędrzejów), który zwyciężył w Biegu Sokoła i był trzeci w Biegu do Morskiego Oka.
.
.
A przed nami kolejny długi weekend biegowy, pełen biegów górskich, zwłaszcza w Bieszczadach gdzie 10 czerwca rusza słynny, tym razem aż 7 dniowy Rzeźnicki Festiwal Biegowy.
.
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Finał Ligi Dare 2b – 25 listopada 2017 – Ustroń – Górska Masakra – Eliminator:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Katarzyna Piechula (Team Papry 20) – 1.245 pkt  

2.(5-6) Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 1.000 pkt 

3. (8) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 960 pkt 

4. (2) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 890 pkt

5. (3-4) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 820 pkt

6. (9) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 785 pkt

7.(3-4) Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team / Elite Sport) – 750 pkt  

8.(5) Anna Kącka (Dare 2b) – 700 pkt

9.(-) Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane) – 660 pkt

10.(7) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 650 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(24) Justyna Wandzel (KS SPRINTBIELSKO-BIAŁA/SMS SZC) – 360 pkt
2.(39) Ewa Błauciak (Zabiegani) – 260 pkt
3.(66) Klaudia Pawlus (LLKS Osowa Sień)  – 200 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(8) Anna Kącka (Dare 2b) – 700 pkt
2.(10) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 650 pkt
3.(13) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 550 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 1.000 pkt
2.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 960 pkt
3.(4) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 890 pkt

Masters (K40-49):

1.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 1.245 pkt
2.(9) Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane) – 660 pkt
3.(11) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 500 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(15) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) – 495 pkt
2.(57) Dorota Jonkisz (Rytm Czechowice Dziedzice) – 205 pkt
3.(82) Dorota Księżnik  (-) – 185 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(562) Oksana Zalisko (Dąbrowa NT) – 42 pkt
2.(602) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 38 pkt
3.(628) Bożena Dobrowolska (Sportowi Emeryci) – 20 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(10) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 490 pkt
2.(2) Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 400 pkt
3.(19) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 395 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(11) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 370 pkt
2.(9) Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane) – 340 pkt
3.(2) Anna Celińska (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) – 300 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 520 pkt
2.(4) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 400 pkt
3.(13) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 350 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 410 pkt
2.(7) Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team / Elite Sport) – 300 pkt
3.(18) Kinga Kwiatkowska (Visegrad Maraton Rytro) -290 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 1.420 pkt  

2.(2) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.084 pkt 

3.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 906 pkt

4.(4) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 885 pkt

5.(11) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 790 pkt

6.(6) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 764 pkt     

7.(23) Tomasz Gawroński (UMKS Nadir Jędrzejów) – 756 pkt

8.(5) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 740 pkt

9.(9) Dominik Jarco (Alpin Sport Team) – 677 pkt

10.(7) Piotr Holly (Sportfuel.pl) – 640 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(16) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko Biała/INOV-8 TEAM ) – 530 pkt
2.(72) Mateusz Grzyb (ULKS BYSTRZYCA KŁODZKA/TEAM KOPEĆ) – 258 pkt
3.(108) Bartek Świątek (Opoczno Sport Team) – 193 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 1420 pkt
2.(5) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 790 pkt
3.(7) Tomasz Gawroński (UMKS Nadir Jędrzejów) – 756 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 906 pkt
2.(6) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 764 pkt
3.(10) Piotr Holly (Sportfuel.pl) – 640 pkt 

Masters (M40-49):

1.(2) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.084 pkt
2.(4) Robert Faron (Salco Sport Team) – 885 pkt
3.(21) Marek Sokołowski (Alpin Sport Team)  – 489 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(61) Jacek Gardener (Alpin Sport Team/JacekBiega Raunning Team) – 286 pkt
2.(78) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane/Sosnowiec) – 249 pkt
3.(86) Józef Sztefko (Ultra Beskid Sport / Kozy) – 233 pkt

Weterani II (M60+)

1.(52) Zbigniew Radomski (TKKF Beskidek) – 313 pkt
2.(120) Tadeusz Sitek (Marciszów)  – 182 pkt
3.(289) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 102 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 610 pkt
2.(37) Adam Jamiński (Tychy) – 450 pkt
3.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 420 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 560 pkt
2.(7) Tomasz Gawroński (UMKS Nadir Jędrzejów) – 446 pkt
3.(2) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 424 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 600 pkt
2.(4) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 600 pkt
3.(10) Piotr Holly (sportfuel.pl) – 450 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(23) Tomasz Baranow (Platerów)  – 327 pkt
2.(18) Wojciech Probst (Inov-8) – 320 pkt
3.(12) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 301 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2017 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare2B 2017 <-


Najbliższe zawody:

2017.06.10 – II Półmaraton Górski Interferie RUN Szklarska Poręba – Świeradów RUN + bieg na 10 km
Runner’s World Super Bieg
 (Kat.I)

2017.06.10 –  III Rzeźnicki Festiwal Biegowy – Rzeźnik Enigma (Kat.I)

2017.06.10 –  Regatta-Ultramaraton 6xBabia Góra, Regatta-Ultramaraton 3xBabia Góra, Regatta Maraton Babia Góra, Regatta-1/2 Maraton (Kat.I )

2017.06.11 –  Perły Małopolski – Magurski Park Narodowy (Kat.I )

2017.06.11 –  III Rzeźnicki Festiwal Biegowy – Bieg Rzeźnika (Kat.M )

Głównym sponsorem Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B oraz Regatta:

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

* Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partner techniczny Ligi:

garmin

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*