Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.37) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.37)

Jeszcze nieco ponad półtora miesiąca do finału ATTIQ Ligi w trakcie którego będziecie mogli się na zakończenie sezonu pościgać po najpiękniejszych rejonach Gór Sowich w Półmaratonie Orzeł, a w naszych klasyfikacjach na każdym z poziomów walka na całego.

Tym razem czołówkę skusiły głownie dwa biegi: XRUN Ołtarz w Chmurach i Półmaraton Ślężański.

Ale zacznijmy od początku bo porobiło się naprawdę ciekawie.

Wśród kobiet prowadząca Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team) ze względu na kontuzję musiała nieco po pauzować i jej spora przewaga nad konkurencją stopniała błyskawicznie.

Niesamowicie waleczna Katarzyna Wilk zajmując drugie miejsce w XRUN’ie wyszła nie tylko na drugą pozycję ale też zbliżyła się do liderki na odległość 35 pkt…

Foto: Natalia Florek

….

Na miejsce trzecie spadła Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team), która wybrała na pole swych zmagań Bieg Beskidnika zajmując w nim drugą lokatę.

Foto: Magdalena Sedlak

Kolejne miejsca bez zmian: czwarta Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) , piąta Martyna Kantor (BUFF Team Polska), szósta Katarzyna Solińska (HOKA One One), siódma Dominika Bolechowska.

Foto: Natalia Florek

Ale warto zwrócić uwagę na ósme i dziewiąte miejsce – to zawodniczki które jak widać chcą się włączyć w walkę o minimum pierwszą piątkę.

Karolina Obstój (MUAY Running Team) zwyciężyła w Półmaratonie Ślężańskim.

Foto: Jacek Bagiński

a Martyna Adamczyk w XRUN’ie.

Foto: Natalia Florek

Równie ciekawie dzieje się wśród Panów.

Lider – Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) przygotowuje się do startu w ostatnim w tym roku biegu kategorii M czyli UltraMaratonie Bieszczadzkim, który już za półtora tygodnia. Czy dla tego zwycięzcy Rzeźnika Sky Bieszczady znów okażą się szczęśliwe zobaczymy niebawem.

Foto: Michał Złotowski

A tymczasem już coraz bliżej Bartosza jest Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik), który zwyciężył w Ołtarzu w Chmurach.

Foto: Natalia Florek

Za nimi Tomasz Skupień (MUAY Running Team) drugi w tym samym biegu. I właśnie ta trójka ma największe szanse na walkę o ligowe podium.

Foto: Natalia Florek

Na miejscu 4 znakomity Marcin Kubica (INOV-8). A na miejsce 5 awansował bo zwycięstwie w Półmaratonie Ślężańskim najlepszy z obcokrajowców – Pavel Brydl (MUAY Running Team).

Foto: Jacek Bagiński

Spychając na 6 pozycję najlepszego “mastersa” ATTIQ Ligi – Piotra Biernawskiego a na 7 – Krzysztofa Bodurkę. A za nimi kolejny waleczny zawodnik – Daniel Żuchowski (MUAY Running Team).

Coraz wyżej także Mistrz Polski UltraSkyrunning Robert Faron (Salco Garmin Team).

Foto: Natalia Florek

Walka o TOP 10 ATTIQ Ligi Biegów Górskich jest niezwykle zacięta.


…..

A tych którzy jeszcze się nie zapisali zapraszamy 23 listopada do Sokolca na bieg finałowy ATTIQ Ligi czyli Półmaratonu Orzeł, którego trasa prowadzi po najpiękniejszych zakątkach Gór Sowich i który może jeszcze mocno przetasować końcową klasyfikację.


….

A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A już w najbliższy weekend kolejna duża porcja biegów:

VI Podbieg na Makowice

ULTRA Waligóra Run Cross, ULTRA WRC-53km, HALF WRC-25km, TEN WRC-10km

Rudawy Ultramaraton

Obidowa Głuszec Półmaraton, 10km z Głuszcem

Po 37 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 23.535 zawodników (7.142 kobiety i 16.393 mężczyzn).

Pamiętajcie także, że trwają zapisy na bieg finałowy ATTIQ Ligi Biegów Górskich – w tym roku zapraszamy do Sokolca w Góry Sowie: na Półmaratonu Górskiego Orzeł

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 74 pkt

2. Muay Running Team – 60 pkt

3. Salco Garmin Team – 34 pkt

4. LKB Rudnik – 19 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki (K16-19):

1.(72) Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk)– 450 pkt
2.(92) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA Kolbuszowa)– 405 pkt
3.(115) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 360 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 1.630 pkt
2.(8) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.390 pkt
3.(9) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.230 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.050 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 2.015 pkt
3.(4) Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – 1.795 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.520 pkt
2.(13) Ewa Ardelli (Bielawska Akademia Biegania) – 1.140 pkt
3.(15) Kinga Pachura (Ultramaraton Babia Góra) – 1.060 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) – 1.980 pkt
2.(16) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 1.057 pkt
2.(20) Dorota Jonkisz (Rytm)  – 893 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(66) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 476 pkt
2.(77) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik)  – 435 pkt
3.(413) Iwona Stankiewicz (KB Sobótka) – 150 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)– 1.020 pkt
2.(3) Izabella Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 950 pkt
3.(14) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 920 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 505 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 470 pkt
3.(15) Kinga Pachura (Ultramaraton Babia Góra) – 465 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(10) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 840 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 720 pkt
3.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 655 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One) – 780 pkt
2.(59) Kamila Grzelak  (#MĘCINAPANY) – 495 pkt
3.(12) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 480 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1.(14) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 1.030 pkt
2.(54) Michał Dudczak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 600 pkt
3.(76) Błażej Knutelski (Gorący Potok) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 2.180 pkt
2.(4) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.655 pkt
3.(7) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One) – 1.540 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.220 pkt
2.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 1.960 pkt
3.(5) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.590 pkt

Masters (M40-49):

1.(6) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 1.570 pkt
2.(22) Robert Faron  (Salco Garmin Team) – 905 pkt
3.(24) Michał Kita (Pędzący w Miejscu) – 865 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(11) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.160 pkt
2.(44) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 662 pkt
3.(45) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 661 pkt

Weterani II (M60+):

1.(36) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 744 pkt
2.(62) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 571 pkt
3.(207) Roman Trzeciliński (Rontil-Compass) – 284 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.200 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 880 pkt
3.(41) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik) – 680 pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 640 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 470 pkt
3.(8) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 450 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 820 pkt
2.(5) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 760 pkt
3.(34) Tomasz Koczwara – 700 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(26) Bartosz Gorczyca (GrupaLuktrans.PL) – 700 pkt
2.(22) Robert Faron (Salco Garmin Team)  – 630 pkt
3.(17) Kamil Leśniak (Salco Garmin Team)  – 600 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong– innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*