Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.36) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.36)

Po zeszłotygodniowym trzęsieniu ziemi nastąpiło małe uspokojenie – ale to zapewne tylko cisza przed burzą bo przed nami ostatnia seria jesiennych wysoko punktowanych biegów górskich.

Niektórzy odpoczywali, inni szukali przetarcia w boju.

Do tej drugiej grupy zaliczyć można lidera mężczyzn Bartosza Misiaka (Alpin Sport HOKA One One Team), który postanowił odwiedzić rodzinne strony a przy okazji pobiegać w dwóch biegach rozgrywanych w Lądku przy okazji Festiwalu Górskiego.

I jak przystało na pretendenta do korony króla gór – Bartosz oba te biegi wygrał w znakomitym stylu dodając kilka oczek do swej zdobyczy punktowej i powiększając przewagę nad grupą pościgową do 220 pkt …

Foto: Michał Złotowski

Na miejscu drugim odpoczywający od gór, po zdobyciu kolejnego złota (w Biegu Na Kasprowy) – Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik).

Foto: Andrzej Tomczyk

A na miejscu trzecim Tomasz Skupień (Muay Running Team), który zapewne powalczy o kolejne punkty w najbliższym XRUN’ie.

Foto: Magdalena Sedlak

A za nimi w niewielkich odstępach: Marcin Kubica (Inov-8), Piotr Biernawski, Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team), i Czech Pavel Brydl (Muay Running Team)

Wśród Pań także był to “etap pokoju” – i zmiany w czołówce nie zaszły.

Na prowadzeniu Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)

Foto: Widzę Cię – Katarzyna Serafin-Ciupek

Na miejscu drugim Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team)

Foto: Magdalena Sedlak

A na trzecim Katarzyna Wilk.

Foto: Andrzej Tomczyk

Fajnie wyglądała także w ostatni weekend walka dwóch Krysi – zawodniczek z 1 i 2 miejsca kategorii W2 –  Mączki i Świerk. Spotkały się na zawodach w Lądku i tam mogły bezpośrednio rywalizować – tym razem w obu biegach lepszą okazała się Krystyna Mączka ale różnice punktowe są naprawdę nie wielkie.

Coraz bliżej także do ostatniego biegu kategorii M w tym sezonie ultraMaratonu Bieszczadzkiego – w którym zapowiedzieli już swój udział aktualni liderzy kategorii kobiet i mężczyzn: Bartosz Misiak i Maria Czok.

Ale przed nami jeszcze prawie 2 miesiące zmagań i na koniec wisienka na torcie w postaci niezwykłego w swej formule Półmaratonu Orzeł, którego trasa prowadzi po najpiękniejszych zakątkach Gór Sowich i który może jeszcze mocno przetasować końcową klasyfikację.

A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A już w najbliższy weekend kolejna duża porcja biegów:

Ślężański Festiwal Biegowy: Ultra, Maraton, Półmaraton, Memoriał Adama Palichleba (10km)

XRUN Ołtarz w Chmurach

IV Bieg Beskidnika

Po 36 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 23.185 zawodników (7.053 kobiety i 16.132 mężczyzn).

Pamiętajcie także, że trwają zapisy na bieg finałowy ATTIQ Ligi Biegów Górskich – w tym roku zapraszamy do Sokolca w Góry Sowie: na Półmaratonu Górskiego Orzeł

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 74 pkt

2. Muay Running Team – 45 pkt

3. Sobas Team – 23 pkt

4. Salco Garmin Team – 22 pkt

5. LKB Rudnik – 19 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki (K16-19):

1.(70) Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk)– 450 pkt
2.(88) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA Kolbuszowa)– 405 pkt
3.(112) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 360 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 1.630 pkt
2.(8) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.290 pkt
3.(11) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.150 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.050 pkt
2.(3) Katarzyna Wilk – 1.930 pkt
3.(4) Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – 1.795 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.415 pkt
2.(12) Ewa Ardelli (Bielawska Akademia Biegania) – 1.140 pkt
3.(14) Kinga Pachura (Ultramaraton Babia Góra) – 1.060 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(2) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) – 1.980 pkt
2.(15) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 1.057 pkt
2.(20) Dorota Jonkisz (Rytm)  – 893 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(75) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik)  – 435 pkt
2.(101) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 376 pkt
3.(402) Iwona Stankiewicz (KB Sobótka) – 150 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)– 1.020 pkt
2.(2) Izabella Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 950 pkt
3.(13) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 920 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 505 pkt
2.(3) Katarzyna Wilk – 470 pkt
3.(13) Kinga Pachura (Ultramaraton Babia Góra) – 465 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(9) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 840 pkt
2.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 655 pkt
3.(3) Katarzyna Wilk – 640 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One) – 780 pkt
2.(57) Kamila Grzelak  (#MĘCINAPANY) – 495 pkt
3.(11) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 480 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-


MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1.(12) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 1.030 pkt
2.(53) Michał Dudczak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 600 pkt
3.(72) Błażej Knutelski (Gorący Potok) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.980 pkt
2.(4) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.655 pkt
3.(6) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One) – 1.540 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.220 pkt
2.(3)  Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 1.875 pkt
3.(7) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.490 pkt

Masters (M40-49):

1.(5) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 1.570 pkt
2.(25) Marcin Wróbel (Mitsubishi Materials MTB Team) – 820 pkt
3.(26) Piotr Koń (Alpin Sport HOKA One One Team) – 815 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(10) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.121 pkt
2.(41) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 662 pkt
3.(42) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 661 pkt

Weterani II (M60+):

1.(38) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 700 pkt
2.(76) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 506 pkt
3.(203) Roman Trzeciliński (Rontil-Compass) – 284 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.200 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 880 pkt
3.(37) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik) – 680 pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 640 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 470 pkt
3.(2) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 450 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 780 pkt
2.(7) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 760 pkt
3.(38) Tomasz Koczwara – 700 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(24) Bartosz Gorczyca (GrupaLuktrans.PL) – 700 pkt
2.(30) Robert Faron (Salco Garmin Team)  – 630 pkt
3.(17) Kamil Leśniak (Salco Garmin Team)  – 580 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong– innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*